Ćwiczenia na brzuch na krześle

Ćwiczenia na brzuch na krześle

Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy jednak nie masz na to czasu ani okazji? Ciągła bieganina w życiu nie pozwalają na znalezienie odpowiedniej ilości czasu do ćwiczenia aerobicznej 6 weidera  bądź popularnych brzuszków? Nie ma z tym najmniejszego problemu od teraz. Proste ćwiczenia na płaski brzuch możesz wykonywać w pracy, w biurze lub siedząc przed komputerem. Ćwiczenia na brzuch na krześle zabierają zaledwie 20 minut dziennie a po niedługim czasie można zauważyć pierwsze efekty.

Poniżej opisane są ćwiczenia na płaski brzuch na siedząco, na końcu artykułu znajduje się filmik jak poprawnie je wykonać.

Ćwiczenie 1.

Chwytamy się rękoma krawędzi krzesła i kładziemy nogi na podłodze. Całe ćwiczenie polega na unoszeniu nóg, które są zgięte w kolanach do klatki piersiowej. Podczas zbliżania kolana do klatki możemy pochylić nieco plecy do przodu. Każda z serii składa się z 10 powtórzeń oraz minutowej przerwy między seriami. Są to brzuszki robione na siedząco. Gdy chcemy nieco urozmaicić ćwiczenie możemy robić je z wyciągniętymi nogami do przodu, unosząc po prostu wyprostowane nogi do góry.

Ćwiczenie 2.

Kolejne ćwiczenie jest bardzo podobne do poprzedniego, jedna tutaj unosimy w górę nogi wraz ze skrętem kolan na bok. Tak jak w pierwszym ćwiczeniu seria powinna składać się z 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 3.

Siedząc na krześle bierzemy w ręce ciężki przedmiot taki jak gruba książka, torebka lub ciężarki w wyprostowanej pozycji wyciągamy obie ręce przed siebie trzymając oczywiście przedmiot. W takiej pozycji obracamy tułów nie odrywając się ze stołka, raz w lewo raz w prawo. Tutaj również przewidywana ilość powtórzeń na serie to 10 razy.

Ćwiczenie 4.

Tak jak w trzecim ćwiczeniu całego treningu na płaski brzuch na siedząco bierzemy w ręce przedmiot. Chwytamy go w jedną rękę i opuszczamy obok krzesła robiąc boczny skłon ciałem. Wolną ręką powinniśmy się chwycić za tył głowy. Seria składa się z 10 powtórzeń, które polegają na opuszczaniu i ponoszeniu przedmiotu jedną ręką, po czym zamieniamy ręce.

Ćwiczenie 5.

Ostatniego z ćwiczeń nie wykonujemy na siedząco jednak tutaj również będzie potrzebne krzesło, będzie ono za nami. Chwytamy jego krawędzie rękoma w tym czasie nogi mamy swobodnie za sobą, są one wyprostowane. Robimy tzw. Most zwodzony, polega to na unoszeniu się i opuszczaniu przy użyciu mięśni rąk.