Arnold Schwarzenegger wciąż aktywny

Arnold Schwarzenegger wciąż aktywny

Ten człowiek to prawdziwa instytucja. Najpierw najlepszy sportowiec w ramach tego co nazywamy  kulturystyką, później w ramach polityki – jako gubernator Kalifornii przez dwie kadencje z rzędu. Mowa rzecz jasna o Arnoldzie Schwarzeneggerze. Przyjrzyjmy się jednak bliżej co takiego wydarzyło się ostatnio w jego życiu jako wciąż aktywnego sportowca.

Arnold kiedyś – dieta a życie

Arnold Schwarzenegger zaczął ćwiczyć kulturystykę w wieku 15 lat. Mając 20 lat, Austriak wygrał swoją pierwszą dużą imprezę kulturystyczną, Mr. Universe.

Schwarzenegger zdobył kolejne 13 tytułów mistrzowskich w kulturystyce i ostatecznie został gwiazdą hollywoodzkiego filmu akcji z dużymi rolami, takimi jak „Konan Barbarzyńca”, „Terminator” i „Gliniarz w przedszkolu”. W 2003 r. natomiast został gubernatorem Kalifornii, którą to funkcje pełnił przez dwie kadencje.

Schwarzenegger zdradził, że podczas jego intensywnych cyklów treningowych nazywano go „śmieciarką” z powodu jego gwałtownego i żarłocznego apetytu.

„Wyobraź sobie wszystko, co znajduje się w zlewie kuchennym. Wszystko, co można znaleźć na podłodze w kuchni. Po prostu zeskrob to, włóż do talerza, a ja to pochłonę”- powiedział Schwarzenegger w niedawnym wywiadzie na temat swoich poczynań w młodości.

Na potrzeby wywiadu prasowego przypomniał sobie nawet, że zjadł pół ciasta wiśniowego trzy dni przed konkurowaniem w światowym turnieju kulturystycznym, który, co najważniejsze, wygrał.

„Nie zawsze dbałem o zdrowie” – wyznał. „Kiedy jesteś młody, nad wieloma rzeczami przechodzisz do porządku dziennego.”

Obecna dieta Schwarzeneggera

Teraz, w wieku 72 lat i po tym, jak jego zdrowie zostało nadwątlone w 2018 r. (kiedy przeszedł operację na otwartym sercu), mistrz diametralnie zmienił swoje nawyki żywieniowe i podejście do treningu fitness.

Schwarzenegger mówi, że teraz, gdy to możliwe, trzyma się z daleka od mięsa i białek zwierzęcych, ale wciąż lubi stek, z tym, że raz na jakiś czas.

„Istnieje błędne przekonanie, że konsumpcja białka zwierzęcego jest jedynym sposobem, aby stać się dużym i silnym”, powiedział, dodając, że obecnie „czuje się lepiej na zieleni”, bowiem teraz skupia się bardziej na konsumpcji warzyw. W jego lodówce znajduje się obecnie sałata, truskawki, winogrona, jagody, banany, arbuz i jajka.

Mistrz zdradził także, iż jego przysmakiem jest obecnie coś, co nazywa swoim „tajnym napojem białkowym”, czyli niemiecki napój o nazwie Radler, który łączy lemoniadę i piwo.

Obecny trening mistrza

Schwarzenegger nadal ćwiczy w Gold’s Gym (pierwszej siłowni, do której chodził po przyjeździe do Ameryki w 1968 roku). Zaczyna o 7 rano każdego dnia. Po południu robi kolejny trening (45-minutowa jazda rowerem), a następnie trening w domu.

Ale jego procedura podnoszenia całkowicie się zmieniła.

„Nie trenuję już ciężko” – powiedział. – „Po operacji serca doradzono mi, aby nie trenować ciężko. Teraz podnoszę lżejsze ciężary i robię więcej powtórzeń.”

Ponadto zaczął włączać do swoich treningów więcej ćwiczeń rozciągających i rozgrzewających, wszystko, by poprawić przede wszystkim wydolność przed dźwiganiem a regenerację po.

Pełną biografię Arnolda Schwarzeneggera można przeczytać na:

https://zyciorysy.info/arnold-schwarzenegger/