40-stka rok przełomu

40-stkaPo ukończeniu 40 lat kobiety wchodzą w niebezpieczny okres. J.F. Walker poddał badaniom 541 pań w wieku 42 – 50 lat. Większość z nich w omawianym okresie znacznie przybierała na wadze, występował wzrost ciśnienia, podnosił się poziom niebezpiecznego cholesterolu i trójglicerydów, obniżał zaś poziom korzystnego cholesterolu.
Niebezpieczne zmiany fizjologiczne występowały jednak w dużo mniejszym stopniu u pań, które uprawiały sport i w ogóle prowadziły aktywny tryb życia. Przyrost wagi był u nich mniejszy, podobnie jak spadek poziomu korzystnego cholesterolu we krwi. Kobiety te były też odporniejsze psychicznie na stresy i rzadziej ulegały depresjom.

Pamiętaj, nadchodzi nie starość, ale dobry okres, jeśli tylko zachowasz aktywność i będziesz ćwiczyć!

POZBYĆ SIĘ TŁUSZCZU
Co się dzieje w organizmie po operacyjnym usunięciu tkanki tłuszczowej? Czy tłuszcz zaczyna się gromadzić w nowych miejscach? Czy po usunięciu fałd na brzuchu powiększą się na przykład w sposób nienaturalny piersi?
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Cape Town wykazują, że w kilka mięsięcy po zabiegu nie zauważono ani powiększania się rozmiarów komórek tłuszczowych, ani zmian w rozkładzie tkanki tłuszczowej, ani też przeobrażeń procesów przemiany materii. Osoby, które przebyły operację, przez dłuższy czas utrzymywały też stały ciężar ciała.