Jakie suplementy powinniśmy zażywać, trenując kulturystykę?

Jakie suplementy powinniśmy zażywać, trenując kulturystykę?

Można pomyśleć, że kulturystyka jest typowo męskim sportem, ale tak naprawdę wiele kobiet lubi traktować siłownię jako hobby lub profesjonalny sport. Kulturystki i kobiety, podnoszące ciężary coraz częściej uczestniczą w zawodach. Pamiętaj, o korzystaniu z niektórych suplementów budowy mięśni, aby zmaksymalizować czas, spędzony podczas treningu na siłowni. Wiele suplementów zaprojektowanych zostało specjalnie dla kobiet. W ten sposób możemy zwiększyć intensywność pracy na siłowni i poprawić przyrost masy mięśniowej, gdy nie trenujemy.

Rozgałęzione aminokwasy

Suplementy zawierają konkretne aminokwasy – budulec mięśni, które mogą przyczyniać się do zwiększenia syntezy białek, co prowadzi do zwiększenia masy mięśniowej. Aminokwasy mogą również powstrzymać rozpad mięśni. Mogą też nam dać dodatkowy zastrzyk energii, bez konieczności picia napojów energetyzujących, z dodatkiem cukru. Suplementy, zawierające aminokwasy nie zawierają cukrów i mało prawdopodobne jest to, że przyczynią się do przyrostu tkanki tłuszczowej.

Kobiece multiwitaminy

Można pomyśleć, że wszystkie multiwitaminy dla kobiet są takie same, ale to nieprawda. Zwracajmy uwagę na to, by nasze multiwitaminy zawierały wyższe stężenie niektórych składników odżywczych, w tym witaminy D, żelaza i wapnia. Witamina D i wapń sprzyjają bowiem mocniejszym kościom, dzięki temu zmniejszamy ryzyko obrażeń, które mogą być wynikiem intensywnego treningu siłowego. Ponadto dodatkowe żelazo pomaga zrównoważyć nam krew, którą tracimy podczas cyklu miesiączkowego. Multiwitaminy mogą też wzmocnić nasz system odpornościowy.

Białko sojowe

Jedną stałą w świecie fitness i odżywianiu w kulturystyce, bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, jest znaczenie białka. Białko zawiera aminokwasy, które pomagają budować mięśnie i sprawiają, że czujemy się najedzeni. Białko sojowe ma również inne korzyści, niż tylko budowa mięśni. Zawiera bowiem wapń i żelazo, co jest ważne szczególnie dla kobiet. Jest również bogatym źródłem błonnika, kwasów tłuszczowych omega-3, kwasów tłuszczowych i witaminy B. Badania wskazują, że dodanie 47 g białka sojowego do naszego codziennej diety, może nam pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Ponadto białko sojowe może pomóc w budowaniu mocniejszych kości.