Jakie aminokwasy

Jakie aminokwasy

Po aminokwasy na własną rękę najczęściej sięgają kulturyści, którzy chcą szybciej osiągnąć wymarzone mięśnie i siłę, której nawet Superman mógłby im pozazdrościć. Zastanawiają się, jakie aminokwasy stosować, czym różnią odżywki zawierające aminokwasy.

Po ilości pytań na forum, typu:, jakie aminokwasy mogę stosować, jeżeli trenuję 2-3 razy w tygodniu lub jakie aminokwasy najlepiej przyjmować, jeżeli chcę poprawić kondycję? można wywnioskować, że jest to spory problem, dla osób, które amatorsko trenują kulturystykę.

Mniej pytań o to, jakie aminokwasy stosować podczas przygotowywania się do zawodów sportowych mają zawodnicy trenujący inne dziedziny sportu pod kierunkiem doświadczonego trenera, korzystający z rad dietetyka i lekarza sportowego. Sztab szkoleniowy ustala dietę i decyduje o wszystkich odżywkach, jakie stosują zawodnicy.

Zanim zastosuje się odżywkę zawierającą aminokwasy należy zdobyć o tych związkach trochę informacji. Aminokwasy budują białka ustrojowe i powstają z nich cząsteczki fizjologiczne: zasady purynowe i hormony, mają działanie anaboliczne i antykataboliczne, silnie działają na układ hormonalny.

Przyśpieszają regenerację mięśnia zmęczonego wysiłkiem, stają się źródłem energetycznym. Niektóre aminokwasy są przyczyną rozpadu tkanki tłuszczowej, mówiąc jaśniej, wspomagają odchudzanie, wzmacniają układ odpornościowy. Jeżeli chcesz efektywnie schudnąć, mieć więcej siły, mniej męczyć się już od dziś stosuj aminokwasy w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnością ruchową.

By przekonać które się odżywki aminokwasowe są najlepsze zajrzyj do rankingu aminokwasów.