Suplementy

Co sądzicie o preparacie „Multi Sterol”?
Czy w trakcie budowania masy można stosować spalacze tłuszczu, np. Hydroxy-cut? Jak one działką i ile kosztują?

MultiSterol? Był kiedyś taki produkt, ale jego producenci okazali się nie być ludźmi godnymi zaufania i dość szybko zniknęli z rynku. Suplement ten miał zawierać prekursory hormonu wzrostu i testosteronu oraz hydrolizat aminokwasowy. Pomijając niezbyt pochlebne opinie stosujących, temat prekursorów wszelkich hormonów trzeba traktować dość wstrzemięźliwie. Pamiętaj, że są to środki wspomagające organizm, a ten ma ograniczoną zdolność ich wykorzystywania. Jeśli zostanie ona osiągnięta, układ pozbędzie się nadwyżki. Zatem ich stosowanie wymaga sporej wprawy i znajomości własnego organizmu – no, chyba że masz bardzo głęboki portfel i możesz sobie pozwolić na marnowanie części stosowanego suplementu.

Spalaczy tłuszczu nie powinno się stosować podczas nabierania masy mięśniowej. Wiadomo, że przy forsownym odżywianiu część kalorii zostanie odłożona jako tkanka tłuszczowa i nic na to nie poradzisz. Tak po prostu jest.
Spalacz tłuszczu ma ułatwiać aktywację tkanki tłuszczowej, uwalnianie z niej kwasów tłuszczowych i zużywanie ich jako substratu energetycznego. W sytuacji, w której mięśnie nie są w stanie przyjąć więcej składników odżywczych, dokładanie ich ilości mija się z sensem. Poza tym, przy budowaniu masy przyrost tkanki tłuszczowej przewyższałby znacznie jej spalanie, więc – jak widać – spalacze tłuszczu tutaj nie pasują.