Ćwiczenia na dolne partie brzucha

Ćwiczenia na dolne partie brzucha

Rozpoczynając przygodę z trenowaniem brzucha należy uzbroić się w nie lada cierpliwość ponieważ na efekty ćwiczeń na płaski brzuch należy czekać. Ćwiczenia powinno wykonywać się przez minimum 20 minut, to właśnie w tym czasie mamy pewność, że mięśnie brzucha są odpowiednio rozgrzane i są w stanie się wzmocnić. Partia mięśni brzucha jest jedyna w swoim rodzaju, tylko te mięśnie można trenować praktycznie codziennie, jeżeli chcemy mieć płaski brzuch bardzo dobrze jest to wykorzystać.

Ćwiczenia na dolną parte brzucha

W pozycji leżącej ze zgiętymi rękami założonymi za głowę unosimy w górę obie nogi zgięte w kolanie. W takiej pozycjo staramy się przyciągnąć kolana do klatki piersiowej oraz podnieść głowę na kilka centymetrów. Podczas podnoszenia nóg należy również unieść pośladki w jak największym stopniu. Należy również odpowiednio balansować ciałem unosząc tułów, pamiętaj także o uniesieniu głowy, która znajduje się na rękach tak aby nie męczyć szyi oraz karku. Ćwiczenie to wykonujemy 10 razy z niewielkimi odpoczynkami.

Dla uzyskania lepszego efektu możemy nieco utrudnić ćwiczenie na płaski brzuch. W pozycji wyjściowej podciągamy nogi jak poprzednio jednak podczas opuszczania należy je wyprostować w kierunku podłogi, nie zapominaj o tym aby głowa była lekko podniesiona na rękach. Tak jak w poprzednim ćwiczeniu to również powtarzamy 10 razy.

Całą serie wykonujemy minimum 5 razy aby zajęło to nie mniej niż 20 minut. W późniejszych etapach, jeżeli ćwiczenie będzie zajmowało mniej należy zwiększyć ilość serii.