Trening brzucha metodą ABS II

Trening brzucha metodą ABS II

Ćwiczenia na mięśnie brzucha wzbudzają bardzo wiele emocji, poprzez badania Weidera, które przyniosły nam popularny trening w postaci aerobicznej szóstki Weidera, nazywany bardzo często a6w. Wydawało się przez to, ze trening brzucha musi być mozolny oraz wykonywany codziennie, a ćwiczeniami muszą  być skłony bądź też brzuszki wykonywane przez kilkadziesiąt minut. Oczywiście obalono ten mit na Uniwersytecie Standforda  gdzie udowodniono, że rozwój mięśni brzucha nie jest tylko zależy od tego jakie wykonujemy ćwiczenia ale również w jakiej kolejności je wykonujemy. Zaowocowało to programem treningowym ABS II.

Trening na mięśnie brzucha ABS II

Program ten przedstawia niespotykane do tej pory podejście, podczas wykonywania a6w katowaliśmy ciało robieniem kilkuset powtórzeń skłonów i brzuszków w rożnych odmianach. Trening ABS II potraktował zupełnie inaczej brzuch, tak jak każdy inny mięsień. Stwierdzono, że zbyt duża liczba powtórzeń najprościej w świecie spali mięśnie a nie je rozbuduje. Dlatego ćwiczenia ABS II składają się z ćwiczeń po maksymalnie 35 powtórzeń, jednak najczęściej jest ich 15-20, które wykonujemy w określonej kolejności. Zaczynamy od dolnych mięśni brzucha, następnie trenujemy górne. Jest to zrobione po to aby przy pomocy mięśni dolnych brzucha górne pełniły role pomocniczą. Dlatego też ćwiczenie najpierw mięśni dolnych brzucha pozwala na całkowite zmęczenie ich a kolejne ćwiczenia skupione na mięśniach górnych służą do dobicia. Zmiana kolejności ćwiczenia spowodowałaby, że nie będziemy w stanie odpowiednio zmęczyć dolnych mięśni  gdyż mięsnie górne, które służą do wspomagania byłyby całkowicie wyczerpane.

Trening ABS II oparty jest podobnie jak każdy z treningów na mięśnie brzucha na cyklicznym kurczeniu oraz rozkurczaniu mięśni brzucha. Nie sprawi to, że spalimy tkankę tłuszczową z okolic brzucha, jednak wzmocni go znacząco. Jednym z największych mitów dotyczących ćwiczenia na mięśnie brzucha  jest ten, jakoby a6w bądź też inny trening brzucha spowodował spalenie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Aby uzyskać płaski brzuch należy do ćwiczeń dołożyć bieganie, siłownie lub pływanie.  Należy również zadbać o odpowiednia dietę, bez tego nie mamy najmniejszych szans na uzyskanie idealnego brzucha. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest przeznaczenie kilkunastu minut na trening ABS II a następnie kilkadziesiąt minut poświęcić na bieganie.