Ćwiczenia kardio

Ćwiczenia kardio

Kiedy chcesz uzyskać płaski brzuch warto jest pomyśleć o ćwiczeniach kardio, zwanych również ćwiczeniami aerobowymi. Polepszają one zdecydowanie prace serca oraz przyśpieszają metabolizm do 24 godzin po wykonaniu treningu. Najważniejsze jednak jest to, że spalają one tłuszcz z ciała, w tym również z brzucha. Regularne wykonywanie ćwiczeń oraz odpowiednia dieta sprawią, że będziesz w stanie idealnie wyrzeźbić brzuch.

Ćwiczenia kardio można wykonywać również w domu, jest to jedną z większych zalet ponieważ nie trzeba martwić się o pogodę oraz nie musimy planować wyjścia na siłownie, jednak ćwiczenia kardio w domu mają również wadę, przed rozpoczęciem treningów należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który nie należy do najtańszych.

Lista ćwiczeń kadrio

Bieganie

Jednym z najlepszych a zarazem najpopularniejszym ćwiczeniem jest bieganie. Biegać możemy w każdym wieku oraz nie wymaga to specjalistycznego sprzętu. Poza tym biegając jesteśmy w stanie spalić bardzo dużo kalorii. Dobrym rozwiązaniem podczas biegu jest dołączenie krótkiego sprintu, który podwyższy nasze tętno. Podczas owego biegu jesteśmy w stanie spalić do 300 kalorii w 30 minut.

Jazda na rowerze

Tutaj nie jest ważne czy jeździmy na rowerze stacjonarnym czy też na polu. Jest to świetne ćwiczenie kardio, które również pozwala spalić dużą ilość kalorii. Tak jak bieganie jazda na rowerze spowoduje poprawę ogólnej kondycji ciała, przez co nasz organizm jest o wiele zdrowszy.

Pływanie

Podczas zwykłego pływania pracują wszystkie mięsnie naszego ciała przez co jesteśmy w stanie spalić kalorie około 400 kalorii w ciągu 30 minut.  Tak jak poprzednie ciało pływanie również poprawia znacząco kondycje oraz znakomicie działa na kręgosłup i nie obciąża stawów.

Spacerowanie

Wbrew pozorom spacerowanie również jest bardzo dobrym ćwiczeniem kardio, podczas szybkiego spaceru, który trwa 30 minut jesteśmy w stanie spalić około 180 kalorii, nie jest to bardzo duża ilość jednak nie wymaga to wielkiego wysiłku. Jeżeli do chodu dołączymy krótki bieg ilość spalanych kalorii znacznie wzrośnie.

Zalety ćwiczeń kardio

  • kalorie i tłuszcz spalane są z całego organizmu
  • ćwiczenia sprawiają, że serce staje się dużo mocniejsze, co prowadzi do mniejszego wysiłku podczas pompowania krwi.
  • wykonywanie ćwiczeń zmniejsza ryzyko zawału
  • poprawa się wydolność płuc
  • zwiększenie poziomu endorfin we krwi i zmniejszenie stresu

Początek ćwiczeń kardio

  1. Zacznij powoli biec przez 5 minut na rozgrzewkę
  2. Biegnij szybko przez 2 minuty
  3. Zwolnij i biegnij tak przez 5 minut
  4. Znowu przyspiesz przez 2 minuty
  5. Zwolnij i biegnij przez 5 minut.

Cykl takiego treningu możemy powtarzać przez 30-40 minut nie zapominając przy tym o odpoczynku. Treningi tego typu nazywane są również treningami interwałowymi, ponieważ wykonujemy znacznie intensywniejsze ćwiczenia przez krótki czas po czym wracamy do spokojnych ćwiczeń.