Ćwiczenia na płaski brzuch w domu

Ćwiczenia na płaski brzuch w domu

Posiadanie płaskiego brzucha jest dla wielu z pań marzeniem. Jednak aby osiągnąć ten cel należy uzbroić się w cierpliwość oraz poświęcić sporo wolnego czasu. Jeżeli nie masz czasu na wyjście na siłownie ten artykuł pokaże w jaki sposób można ćwiczyć brzuch w domu. Zapamiętaj, że przede wszystkim liczy się systematyczność zatem nie możesz uciekać od ćwiczeń w domu. Matę możesz rozłożyć przed telewizorem aby czas płynął nieco szybciej oraz trening będzie znacznie przyjemniejszy.

Rozgrzewka na dobry początek

Rozgrzewka jest nieodłącznym elementem każdego treningu, nie tylko dla początkujących ale również dla zaawansowanych. Poświęć 5 minut przed treningiem na rozgrzanie swojego ciała aby mięśnie mogły się odpowiednio przystosować do ćwiczeń. Rozgrzewkę można rozpocząć od marszu po czym płynnie przejść do biegu po około minucie.

 

Nożyce – klucz do sukcesu

Kolejnym dobrym ćwiczeniem na płaski brzuch są nożyce pionowe. Leżąc na macie wyciągnij ręce wzdłuż tułowia. Obie nogi podnieś do góry w taki sposób aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni.  Następnie prawą nogę opuść tak aby nie dotykała maty, podczas ponownego unoszenia nogi w górę drugą nogę opuszczaj w dół. Ćwiczenie to świetnie angażuje do pracy dolne partie brzucha, jest ono dość ciężkie na początek. Postaraj się wykonać bez zatrzymania 10 powtórzeń.

Nie przemęczaj się na początek

Jeżeli bardzo długo unikałaś ćwiczenia to przez pierwsze trening rób po dwie serie na każde z ćwiczeń. Każda z serii składa się z 12 – 15 powtórzeń każdego ćwiczenia.

Trening najlepiej zacząć jest od serii spięć. Zegnij kolana, nogi połóż na podłodze następnie splecione ręce umieść za karkiem. Rozpocznij ćwiczenia, spięcia staraj się wykonywać powoli bez niepotrzebnych gwałtownych ruchów. Postaraj się również kontrolować swój oddech, kiedy odrywasz tułów od maty wdychaj powietrze. Po zakończeniu serii można zrobić przerwę nie dłuższą niż 1 minuta.

Ćwiczenie przedstawione powyżej można bardzo łatwo zmodyfikować tak aby ćwiczyć mięśnie skośne brzucha. Nogi nadal pozostawiamy zgięte jednak tym razem prawą  nogę unosimy do góry i opieramy ją na lewym kolanie. Spięcia wykonujemy wtedy w kierunku prawego uniesionego kolana. Ćwiczenie to potarzamy od 12-15 razy, po krótkiej przerwie analogicznie wykonujemy spięcia na lewą nogę.