Jak przyśpieszyć metabolizm

Jak przyśpieszyć metabolizm

Wiele osób oddałoby bardzo dużo aby przyśpieszyć swój metabolizm, pomaga on znacznie zwiększyć spalanie tłuszczu przy mniejszym wysiłku fizycznym. Metabolizm określa w jakim tempie organizm zużywa energię aby prawidłowo funkcjonować. Czynniki, które wpływają na metabolizm to między innymi masa mięśniowa,  geny, rodzaj diety oraz aktywność fizyczna.

Metabolizm wraz z wiekiem jest spowalniany jednak są sposoby aby opóźnić ten proces. Aby to zrobić należy znacząco zwiększyć masę mięśniową ponieważ to mięśnie potrzebują dużo energii aby funkcjonować prawidłowo. Ćwiczenia na mięśnie są kluczowe w przyśpieszeniu metabolizmu, bez nich nie mamy szans na zwiększenie metabolizmu oraz utrzymaniu go na wysokim poziomie. Początkowo należy wykonywać treningi siłowe dwa razy w tygodniu wprowadzając do planu treningowego lekkie ćwiczenia takie jak wychodzenie po schodach bądź spacery. Równie dobra jest jazda na rowerze bądź bieganie, nie trzeba robić tego codziennie. Wystarczy trzy razy w tygodniu po 30 minut aby utrzymać dobrą formę.

Kilka rad na zwiększenie metabolizmu

  • Śniadania – kluczowy posiłek w ciągu dnia z punktu metabolizmu. Procesy spalania kalorii pobudzają się rano dlatego ważne jest aby spożyć posiłek w ciągu godziny od przebudzenia. Statystyki mówią, że osoby, które jedzą śniadanie są szczuplejsze od osób, które tego nie robią.
  • Unikaj cukrów  – powodują one składowanie zbędnych kalorii w naszym organizmie, przeobraża się to w niepotrzebny tłuszcz.
  • Jedz ostre jedzenie  – jedzenie z dużą ilością pieprzu znacznie poprawia metabolizm, pomaga ono nam go zwiększyć.
  • Pij dużo wody – to właśnie ona wypłukuje z naszego organizmu toksyny, które są bardzo złe. Postaraj się pić około 2 litrów niegazowanej wody w ciągu dnia.
  • Jedz regularnie – ustal sobie kilka posiłków w ciągu dnia o danej godzinie i jedz tylko o tej porze.
  • Jedz częściej ale mniej – postaraj się nie jeść kilku bardzo dużych posiłków w ciągu dnia tylko rozbij to na znacznie więcej mniejszych posiłków.
  • Unikaj stresu – stres uwalnia hormon zwany kortyzolem, spowalnia on znacznie nasz metabolizm.