Ćwiczenia na smukłą talie

Ćwiczenia na smukłą talie

Posiadanie smukłej talii ma atuty, sylwetka wtedy wygląda na znacznie szczuplejszą. Jeżeli chcesz mieć piękną figurę wystarczy wykonywać ćwiczenia na talie. Regularność oraz systematyczność to podstawa aby osiągnąć jakikolwiek rezultat.

Optymalny program treningu na talię:

Dla początkujących: 15 powtórzeń 1-2 serie

Dla zaawansowanych: 15-20 powtórzeń 3-4 serie.

Ćwiczenia na smukła talię:

 1. Skłony:
  1. Skłony ze stania: Stajemy w rozkroku mający cały czas wyprostowane nogi wykonujemy skłon w przód po czym kolejno do każdej z nóg. Następnie wychylamy się w lewo oraz prawo.
  2. Skłony z siadu skrzyżnego:  Siadamy na równym podłożu i wyciągamy nogi w przód pamiętając o tym aby były one wyprostowane. Staramy się skłonić w taki sposób aby rękami złapać się za stopy a głową dotknąć kolan nie uginając przy tym nóg.
 2. Nożyce: Ogólnie ćwiczenie wykonywane jest na leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu na przemian nogami, które są podniesione na 10-15 centymetrów nad ziemię.
  1. Nożyce pionowe: Tutaj wymachujemy nogami równocześnie w górę oraz w dół nie dotykając przy tym podłoża. Kiedy prawa noga idzie do góry lewa idzie w dół.
  2. Nożyce ze staniem: wymachujemy obiema nogami równocześnie w prawo oraz w lewo tak aby nogi krzyżowały się w kostkach. Zasada ta sama co w ćwiczeniu powyżej, jeżeli jedna noga idzie w lewo to druga musi iść w prawo.
  3. Nożyce okrężne: Jedna noga niesiona nieruchomo zaś druga okrąża ją. Najlepiej okrążyć nogę zaczynając od góry po czym wracamy do pierwotnego położenia a potem okrążamy maksymalnie zaczynając od dołu.
 3. Unoszenie nóg: Leżąc na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia oraz prostymi nogami podnosimy obie nogi złączone maksymalnie do góry. W takiej pozycji staramy wytrwać się 3 sekundy po czym opuszczamy nogi na ziemie.
 4. Brzuszki skośne: Kładziemy się na plecach z prostymi bądź lekko ugiętymi nogami w kolanach. Splatamy ręce na karku po czym podnosimy się w taki sposób aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana i odwrotnie.
 5. Odchylanie: Ćwiczenie to jest odwrotne do brzuszków. Siadamy na podłodze ze skrzyżowanymi nogami. Ręce splatamy na kark i staramy się odchylić maksymalnie do tyłu nie tracąc przy tym równowagi.
 6. Hula Hop:  Jest to najprzyjemniejsze z wszystkich ćwiczeń na talię. Kręcenie hula hopem świetnie kształtuje mięśnie brzucha oraz wyszczupla go.