Ćwiczenia na boczki

Ćwiczenia na boczki

Każdy wie czym są „boczki”, które występują w tytule artykułu. Problem ten jest częsty oraz znany ludzkości, boczki to nic innego jak tłuszcz, który odkłada się nad skośnymi partiami ciała. Pierwsze oznaki zbędnego tłuszczu na ciele widać właśnie w tych okolicach. Dzisiaj przedstawimy jakie ćwiczenia  należy wykonywać aby pozbyć się boczków.

Oczywiście samymi ćwiczeniami nie stracimy ich całkowicie, potrzebne jest do tego odpowiednie odżywianie (dieta). Ćwiczenia przedstawione w artykule należy wykonywać regularnie i dokładnie. Zadbaj o swoją motywacje ponieważ bez regularnego ćwiczenia nie dojdziemy do niczego. Treningi najlepiej wykonywać dwa razy dziennie czyli po wstaniu z łóżka oraz wieczorem przed spaniem. Dla lepszego efektu możesz również wykonywać ćwiczenia zawarte w artykule „ćwiczenia na smukłą talię„.

Ćwiczenia na boczki

  1. Nożyce: Ogólnie ćwiczenie wykonywane jest na leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu na przemian nogami, które są podniesione na 10-15 centymetrów nad ziemię.
    1. Nożyce pionowe: Tutaj wymachujemy nogami równocześnie w górę oraz w dół nie dotykając przy tym podłoża. Kiedy prawa noga idzie do góry lewa idzie w dół.
    2. Nożyce ze staniem: wymachujemy obiema nogami równocześnie w prawo oraz w lewo tak aby nogi krzyżowały się w kostkach. Zasada ta sama co w ćwiczeniu powyżej, jeżeli jedna noga idzie w lewo to druga musi iść w prawo.
    3. Nożyce okrężne: Jedna noga niesiona nieruchomo zaś druga okrąża ją. Najlepiej okrążyć nogę zaczynając od góry po czym wracamy do pierwotnego położenia a potem okrążamy maksymalnie zaczynając od dołu.
  2. Unoszenie nóg: Leżąc na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż tułowia oraz prostymi nogami podnosimy obie nogi złączone maksymalnie do góry. W takiej pozycji staramy wytrwać się 3 sekundy po czym opuszczamy nogi na ziemie.
  3. Brzuszki skośne: Kładziemy się na plecach z prostymi bądź lekko ugiętymi nogami w kolanach. Splatamy ręce na karku po czym podnosimy się w taki sposób aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana i odwrotnie.