Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Posiadanie tak zwanego „kaloryfera” jest czymś o czym bardzo wiele osób marzy. Dla jednych są to tylko marzenia zaś dla innych obowiązek. Aby to osiągnąć należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia na mięśnie brzucha. Podkreślają one brzuch oraz sprawiają, że staje się on znacznie odporniejszy.

Aby osiągnąć płaski brzuch a następnie wyrzeźbić mięśnie brzucha należy odpowiednio zredukować tłuszcz który zalega na brzuchu. Najlepiej jest to zrobić za pomocą odpowiedniej diety, a dopiero później zacząć treningi na płaski brzuch. W tym artykule przedstawimy przykładowe ćwiczenia, które świetnie modelują mięśnie brzucha.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Nie trudno jest się domyślić, że jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch są brzuszki. Pamiętaj jednak aby wykonywać je najefektywniej oraz regularnie, bez tego nie jesteś w stanie osiągnąć płaskiego brzucha. Dobrze jest aby podłoże było twarde oraz płaskie aby brzuszki były wykonywane prawidłowo.

  • Brzuszki skośne: Kładziemy się na plecach z prostymi bądź lekko ugiętymi nogami w kolanach. Splatamy ręce na karku po czym podnosimy się w taki sposób aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana i odwrotnie.
  • Superbrzuszki Kładziemy się na plecach i unosimy zgięte nogi w taki sposób aby łydki były ułożone równolegle do podłogi. Następnie krzyżujemy ręce na piersiach i napinamy mięśnie brzucha. Robiąc wdech unosimy głowę oraz górną część pleców, następnie robimy wydech i powoli opuszczamy plecy ale nie kładziemy w żadnym wypadku głowy na ziemię. Ćwiczenie powtarzamy 50 razy.
  • Odwrócone brzuszki Drugim ćwiczeniem na płaski brzuch są odwrócone brzuszki. Tutaj również kładziemy się na plecach jednak początkowo przenosimy proste ręce za głowę i  chwytamy się obiema dłońmi o coś. Następnie unosimy nogi w taki sposób aby były w pionie do podłoża po czym lekko uginamy kolana. Gdy już to wykonamy napinamy mięśnie brzucha i staramy się docisnąć plecy do podłogi robiąc lekki wdech unosimy biodra kilka centymetrów nad ziemie. Robiąc wydech opuszczamy biodra. To ćwiczenie również powtarzamy 50 razy.