Aerobiczna szóstka Weidera– trening A6W

Aerobiczna szóstka Weidera– trening A6W

Aerobiczna szóstka Weidera jest jednym z bardziej ekstremalnych a zarazem skutecznych programów treningowych na mięśnie brzucha. Jeżeli będziesz poprawnie wykonywał ćwiczenie w ciągu zaledwie 42 dni uzyskasz twardy oraz silny brzuch. Efekty tego treningu są w stanie przerosnąć oczekiwania. Należy zapamiętać jednak, że super efekty nie zapewnią nam spalenia tłuszczu z okolic brzucha i będzie ciężko na ukazanie mięśni brzucha spod warstwy tkanki tłuszczowej.

Dlatego właśnie trening A6W polecany jest osobą, które nie mają zbyt dużej warstwy tkanki tłuszczowej, chyba że jesteś osobą której zależy wyłącznie na wzmocnieniu brzucha to program aerobicznej szóstki Wiedera jest dla Ciebie. Nie ma co ukrywać, trening ten jest strasznie wymagający i niewiele osób może pochwalić się ukończeniem go. Rozpoczęcie cyklu przez osoby, które nie były poddane wcześniej wysiłkowi fizycznemu jest niestety skazane na niepowodzenie, osoby te powinny skupić się na treningowi ogólnorozwojemu.

Początkowe dni treningu są bardzo łatwe, jednak szybkie zwiększanie ilości powtórzeń powoduje, że od połowy program ten wymaga od nas dużej siły woli oraz motywacji. Dodatkowo pod koniec treningu, gdzie poza wysiłkiem i bólem mięśni pojawia się również monotonia, którą należy przezwyciężyć. Pierwsze efekty aerobicznej szóstki Wiedera pojawiają się już w drugim tygodniu ćwiczeń, wtedy to widać zwiększenie siły mięśni oraz zakwasy ustają. Dalsze dni ćwiczeń powodują stopniowe zwiększenie twardości i obojętności brzucha. Uwypuklone zostają głównie zostają górne partie brzucha, u osób z mniejsza warstwą tłuszczową w tym okresie pojawiają się poprzeczne prążki zwane kaloryferem. Jest to oczywiście dodatkowe źródło motywacji do dalszych działań.

Cały program A6W składa się z sześciu ćwiczeń wykonywanych w seriach. Kolejność wraz z ilością powtórzeń jest ściśle określona za pomocą harmonogramu widocznego wyżej. Trening należy wykonywać codziennie wraz ze zwiększeniem liczby powtórzeń w każdej serii, aż do trzech serii składających się z 24 powtórzeń każdego z ćwiczeń. Podstawową zasadą w ćwiczeniach jest oczywiście prawidłowa technika wykonywania ich oraz utrzymania mięśni brzucha w ciągłym napięciu. Zapamiętaj, że nie można przerwać A6W na dłużej niż jeden dzień! Każda dłuższa przerwa spowoduje, że osiągnięte rezultaty będą znacznie mniejsze niż te, które będą po wykonaniu całego programu bez przerw. Po ukończeniu aerobicznej szóstki Weidera należy zrobić sobie tydzień przerwy od ćwiczeń na brzuch po czym przejść do znacznie lżejszych treningów tak aby utrzymać to, co wypracowaliśmy przez 42 dni.

Kolejny cykl A6W można powtórzyć dopiero po kilku miesiącach oraz pełnej regeneracji organizmu, wcześniejszy powrót do tego typu treningów spowoduje, że przetrenujemy nasze mięsnie. Nie należy również rozpoczynać tego treningu podczas większego wysiłku fizycznego bądź podczas wykonywania innych, równie wymagających programów treningowych ponieważ organizm nie będzie w stanie się odpowiednio zregenerować.