Mięśnie brzucha

miesnie-brzucha„Mam niespełna 22 lata i trenuję kulturystykę od ponad 2 lat.
Choć mam do czynienia tylko ze sztangą i sztangielkami zauważyłem nawet niezłe rezultaty w swoim wyglądzie. Mam 186 cm wzrostu i ważę około 92 kg. Trenując dowiedziałem się bardzo wiele o treningach, dietach i regeneracji, ale nurtuje mnie kilka nierozwiązanych przeze mnie spraw. Biorąc pod uwagę, że zbliża się lato chciałbym położyć szczególny nacisk na mięśnie brzucha. Proszę o podanie ćwiczeń najlepiej rozwijających mięśnie brzucha, oraz o ćwiczenia na zlikwidowanie tkanki tłuszczowej z dolnej części brzucha. Zastanawiałem się nad bieganiem, ale jestem przecież kulturystą, a nie maratończykiem; napiszcie czy mam rację, czy raczej jestem w błędzie! Poza tym mam chęć dorzeźbić swoje mięśnie, tylko nie wiem jak to za bardzo zrobić, bo zawsze koncentrowałem się na zdobywaniu masy mięśniowej. Czy trening z ciężarem pozwalającym na zrobienie 15-25 powtórzeń w serii przez miesiąc zrobi swoje? Mam jeszcze pytanie odnośnie posiłków, szczególnie tych po treningu. Nie wiem co jeść po treningu, ponieważ ćwiczę zazwyczaj między 19.00 a 21.00, a przed 23.30 kładę się już spać. Zazwyczaj przygotowuję sobie płatki jęczmienne z mlekiem, rodzynkami i ziarnem słonecznika (ok. 700 ml.). Czy to dobry posiłek po treningu, ale już przed snem? Prosiłbym o podanie kilku posiłków, które byłby w moim przypadku odpowiednie. „

Mięśnie brzucha rzeczywiście świetnie wyglądają latem na plaży. Dlatego warto o nie dbać. To chyba najsilniejszy magnes dla płci przeciwnej – po prostu przyciąga wzrok i doprowadza do szaleństwa.  Pamiętaj jednak, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest również odpowiednia dieta i trening aerobowy. Dlatego Twój pomysł z bieganiem nie jest wcale taki zły! Zresztą ćwiczenia na mięśnie brzucha możesz wykonywać na świeżym powietrzu, w przerwach między bieganiem. Życzymy Ci, by Twój brzuch był twardy jak skała.
Co do Twego pytania o posiłki po treningu, to polecamy Ci następujący plan całodziennego odżywiania się:

Śniadanie: 2-3 jajka, talerz owsianki (może być musli albo płatki kukurydziane), co najmniej 2 kromki pieczywa razowego
Drugie śniadanie (ok. 11.00): 2 jajka, 3 banany
Przekąska (ok. 14.00): koktajl proteinowy owoce, twaróg (chudy)
Obiad (ok. 16.00): zupa (niezbyt tłusta), ryż, dwie piersi kurczaka (lub jedna indyka), surówka z warzyw polana jogurtem (pomidor, rzodkiewka, sałata). Może być również gotowana ryba posypana posiekanym, gotowanym jajkiem z kiełkami soi. Dobry jest też tuńczyk dodawany do sałatki.
Posiłek po treningu: talerz ryżu ze śmietaną, do którego możesz wkroić dwa banany. Polecamy ci również kozie mleko – jest dużo bogatsze w białko i ma mniejszą zawartość tłuszczu niż krowie.
Posiłek po intensywnym wysiłku powinien być bogaty w skrobię, dlatego – jak zauważyłeś – zalecamy Ci jego zmianę. Nie obawiaj się jeść nawet przed snem. Natomiast zestaw, który dotąd spożywałeś możesz z powodzeniem wykorzystać jako śniadanie. Powodzenia!