Rzeźba jak zrobić

flex whelerMam 17 lat, a kulturystykę uprawiam od 3 lat amatorsko.  Mój problem polega na tym, że od ponad pół roku „robię rzeźbę“ i nie widzę efektów. Próbowałem wszystkich technik jakie wpadły mi w ręce. Mam 185 cm wzrostu i ważę ok. 90 kg. Każdą partię mięśniową ćwiczę bardzo intensywnie. Do tego dochodzi trening aerobowy 3-4 razy w tygodniu i nie naganna dieta. Błagam, poradźcie jak trwale zrobić rzeźbę!?

Prawda jest taka, że nigdy nie można uzyskać trwałej rzeźby, zawsze będą istniały większe lub mniejsze zastrzeżenia co do sylwetki, a jeśli już „dorzeźbisz się“ – trudno Ci będzie przez cały czas utrzymać właśnie taką sylwetkę. Próbować jednak trzeba, stąd podajemy kilka ogólnych zaleceń.
Trenuj z mniejszymi ciężarami, za to zwiększ intensywność wykonywania poszczególnych ćwiczeń oraz liczbę powtórzeń.
Dieta jest równie istotna. Staraj się spożywać wszystkie dania bez soli, najlepiej gotowane. Ogranicz węglowodany, – ale całkowicie nie rezygnuj z nich! – do każdego posiłku dołączaj owoce. Najlepsze są tu truskawki i ananasy, bo wypierają wodę z organizmu, a o to przecież Ci chodzi. Życzymy wytrwałości i sukcesu w „dorzeźbianiu się“.