Jak nabrać masy mięśniowej

przedramionaMam 25 lat i ważę 75 kg. Na siłownię chodzę codziennie i dobrze się odżywiam. Nie palę, nie piję i nie zażywam narkotyków. W przeciągu ostatniego roku udało mi się wreszcie porządnie wyrzeźbić moje ciało. Uwielbiam trenować i angażuję się w uprawianie różnych dyscyplin sportu. Mam bardzo szybką przemianę materii, stąd nabieranie wagi stanowi dla mnie problem. Jak mam się z tą trudnością uporać? Chciałbym poważnie się rozbudować, nabrać masy. Czy jest coś, co powinienem brać? Czy mam zasięgnąć opinii lekarza? Powiedziano mi, że lekarz może zapisać lekarstwo spowalniające tempo metabolizmu.  Moim celem jest ważenie ponad 90 kilo.

Musisz nauczyć się rozluźniać, relaksować. Jeżeli chcesz spowolnić swój metabolizm, to powinieneś zrezygnować ze wszystkich innych długotrwałych i wyczerpujących zajęć. Żadnych innych sportów dopóki nie nabierzesz pożądanej wagi. Spróbuj więcej odpoczywać, zwłaszcza po posiłkach. Jedz pięć razy dziennie, dużo węglowodanów. Zmniejsz ilość powtórzeń w serii do 6 – 8. W każdym tygodniu powinieneś znaleźć miejsce na dwa całe dni odpoczynku. Nie ćwicz dłużej niż przez 90 minut za jednym zamachem. Postaraj się sypiać dziewięć godzin na dobę. Nie rób żadnych aerobów.
Zalecam naturalne spowolnienie tempa przemiany materii, przy pomocy regularnego treningu z progresją, dużych ilości jedzenia i odpoczynku. Chodzenie po lekarzach za pigułkami, to nie jest to.