Chciałbym mieć 45 cm w bicepsie

biceps-sztanga-modlitewnikMoje pytanie dotyczy treningu bicepsów. Już kilka lat robię uginanie ze sztangą i uginania naprzemienne ze sztangielkami, a mimo to rozmiar moich bicepsów utknął przy 39 cm (dodam, że mam 170 cm wzrostu i 72 kg wagi). Czy mógłbyś pomóc mi w doprowadzeniu bicepsów co najmniej do rozmiaru 45 cm?

Myślę, że mam dla ciebie ciekawy program. Na początek mógłbyś zacząć od 4 serii po 15 – 20 powtórzeń uginania ze sztangą na stojąco. Następnie przejdź do ćwiczenia, które dla ciebie przygotowałem. Znajdź na swojej siłowni przyrząd pokazany na obrazku, lub inny na którym będziesz mógł przyjąć taką pozycję jak ćwiczący. Swój tors powinieneś ułożyć lekko powyżej rąk. Załóż na sztangę ciężar, z którym normalnie robisz 18 -20 powtórzeń, ale nie przestawaj jeżeli będziesz mógł zrobić więcej niż 20 ugięć. Jeżeli czujesz, że możesz zrobić do 22 powtórzeń, zrób to. Ostatnie 4-5 powtórzeń w tym ćwiczeniu to powtórzenia wzrostu. Na początek powinieneś robić 3 serie powtórzeń, a w miarę upływu tygodni zwiększaj, aż dojdziesz do 6 serii.
Aby twoje wysiłki dały pożądane efekty, powinieneś kończyć każdą sesję dużą szklanką shake’a proteinowego. Twoje ręce na pewno odpłacą ci za wysiłki!