Test siły – wyciskanie sztangielką jednorącz

wyciskanie-sztangielek1Dzisiaj masz szansę na sprawdzenie swoich osiągnięć w wyciskania sztangielką jednorącz i porównanie ich z uważanymi w sporcie zawodowym za „średnie”, „dobre” „bardzo dobre” i „na poziomie zawodowca”.

Jak wykonywać wyciskanie jednorącz ze sztangielką na stojąco.
Chcąc ustalić swoje jedno powtórzenie maksymalne tego ćwiczenia, użyj tylko jednej sztangielki, trzymanej w silniejszej ręce. Utrzymuj pozycję wyprostowaną i wypchnij obciążenie do góry aż do zablokowania. Pamiętaj – to ma być test twojej prawdziwej siły. Drugą wolną ręką możesz robić, co ci się żywnie podoba, pod jednym warunkiem – żadnego oszukiwania!

Jak policzyć swoje osiągnięcie.
Po tym, jak zważysz się i zaliczysz do jednej z podanych klas, sprawdź w którym przedziale plasuje cię twoje jedno powtórzenie maksymalne w wyciskaniu jednorącz ze sztangielką na stojąco. Nie poprzestawaj na uzyskanym wyniku, nieważne, jaki jest. Jeśli nie jesteś tak silny, jak myślałeś – w porównaniu do zawodowców – dlaczego nie potrenujesz tego ćwiczenia przez okres trzech miesięcy? Zobaczysz, bedziesz potem zdziwiony, jak silny się stałeś.

WYCISKANIE JEDNORĄCZ ZE SZTANGIELKĄ NA STOJĄCO (wynik w kilogramach)
Waga ciała    Średni    Dobry    Bardzo    Dobry    Poziom zawodowca

Kogucia (do 63 kg)    23    30    35    38

Piórkowa (od 64 ao 66 kg)    25    33    38    40

Lekka (od 65 do 74 kg)    28    35    40    43

Średnia (od 75 do 83 kg)    30    38    43    45

Lekkociężka (od 84 do 91 kg)    36    43    45    50

Średniociężka (od 92 do 99 kg)    43    50    55    60

Ciężka (od 100 do 115 kg)    50    55    60    70

Superciężka (od 116 kg wzwyż)    55    63    70    80

Pamiętać należy, że podana tabela opiera się na odniesieniu siły do ciężaru. Oznacza to, że jeśli zawodowiec waży ileś kilogramów, to przy swojej wadze powinien być zdolny podnieść odpowiedni ciężar.
Porównanie wyciskania sztangielki jednorącz na stojąco. Pamiętajcie, dane są podane przy wysiłku równym jednemu powtórzeniu maksymalnemu.
Przed nami jeszcze wiele ćwiczeń, na których można sprawdzać swoją siłę i rozwijać mięśnie. Wyciskanie jednorącz ze sztangielką na stojąco jest pierwszym z nich. Wykonywane dla ogólnego rozwoju mięśnia naramiennego, jest także jedynym w swoim rodzaju testem siły zawodnika. Zauważcie, że nie używamy sztangi, ale sztangielek. Przy wyciskaniu jednorącz na stojąco pojedynczy mięsień naramienny musi pracować indywidualnie, bez żadnego uginania ciała czy innej pomocy. Tak długo, jak ćwiczymy z wyprostowanymi plecami, nie będzie żadnego oszukiwania.