Ćwiczenia w domu

cwiczenia-domuJeśli chcemy  poćwiczyć, to zwykłe krzesło będzie naszym treningowym partnerem. Możesz przy jego pomocy napompować swoje mięśnie, nawet specjalnie się nie pocąc. Niektóre ćwiczenia są wykonane ze sztangielkami, ale zamiast nich mogą to być dowolne ciężkie przedmioty. Spróbuj zrobić po osiem powtórzeń na każde z ćwiczeń, kiedy tylko znajdziesz kilka wolnych minut w ciągu dnia.

BICEPSY – Uginania w pozycji siedzącej
Usiądź na krześle, plecy proste, sztangielki w obu dłoniach. Uginaj przedramiona, aż dotkną bicepsów, skręcając przy tym nadgarstki. Wytrzymaj, następnie powróć do pozycji wyjściowej.

UDA I POŚLADKI – Przysiady
Stań za krzesłem ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Trzymając plecy wyprostowane i wzrok utkwiony przed siebie, rób przysiad aż uda będą równoległe do podłogi. Wytrzymaj, powróć do pozycji wyjściowej.

PLECY – Wiosłowania w opadzie
Zegnij się, oprzyj lewą ręką o krzesło, druga swobodnie zwisa ze sztangielką. Uginaj rękę ze sztangielką, przyciągając ciężar do klatki. Wytrzymaj, powróć do pozycji wyjściowej. Zrób serie na obie ręce.

TRICEPSY – Pompki
Oprzyj się dłońmi o krawędź krzesła, nogi wyciągnij przed siebie tak, by ciężar ciała spoczywał na piętach. Teraz opuszczaj się na rękach aż będą zgięte pod kątem 90 stopni. Wytrzymaj, powróć do pozycji wyjściowej.

KLATKA – Pompki
Zajmij pozycję do wykonywania pompek z tym, że stopy postaw na sieczeniu krzesła. Zegnij ręce pod kątem 90 stopni. Wytrzymaj, powróć do pozycji wyjściowej.

BRZUCH – Unoszenia nóg
Usiądź na krawędzi krzesła, chwyć dłońmi siedzenie dla zachowania równowagi. Nogi masz wyprostowane przed sobą, lekko ugięte w kolanach. Wolno unoś prawą nogę, wytrzymaj, następnie to samo zrób z lewą.

BARKI – Wyciskania w pozycji siedzącej
Usiądź na krześle ze sztangielkami w obu rękach uniesionymi na wysokość barków. Wyciskaj ciężar nad głowę. Wytrzymaj, opuść sztangielki do pozycji startowej.