Mięśnie naramienne i klatki piersiowej

Mięśnie naramienne – Świetnym, a dość rzadko wykonywanym ćwiczeniem na mięśnie naramienne, jest unoszenie ciężkiej sztangielki wzdłuż tułowia. Unosi się ją od pasa na wysokość ramion. To ćwiczenie jednak powinny wykonywać wyłącznie osoby z pewnym doświadczeniem. Nie wolno zaczynać w nim od razu od dużych ciężarów, najlepiej robić je z partnerem i koniecznie w pasie.

Budowanie siły podczas wyciskania na płaskiej ławce zależy od poprawności wykonania powtórzenia. Wyciskanie angażuje nie tylko mięśnie klatki, ale również naramienne [głowa przednia, słabiej głowa boczna] i tricepsy, a nawet najszerszy. Musisz połączyć pracę tych wszystkich mięśni w jednym, super technicznie wykonanym powtórzeniu.
Jednym ze sposobów jest szybkie wyciskacie ciężaru i wolniejsze opuszczacie. Ruch koncentryczny (wypychający) ma być szybki, ekcentryczny (opuszczający) pod całkowita kontrola. Pamiętaj o oddechu: wypuszczasz powietrze wypychając (możesz to również robić gwałtownie), nabierasz -opuszczając sztangę na klatkę. Kiedy opanujesz te szybkie, techniczne ruchy, to możesz być pewien, że z treningu na trening będziesz stawał się silniejszy.