Intensywność treningowa

Johnny FullerIntensywność treningowa – Wiele osób zadaje sobie pytanie na czym ona właściwie polega? Jedni powiadają, że na zwiększonej ilości powtórzeń w kolejnych seriach, inni – że na większych ciężarach. Jak zatem jest naprawdę?
Otóż obie odpowiedzi są poprawne. Doświadczeni kulturyści wiedzą, że aby stymulować szybkokurczliwe włókna mięśniowe należy podnosić sporo i wykonywać określoną liczbę powtórzeń. Szybkokurczliwe włókna rosną największe i powinieneś dążyć do podnoszenia coraz większych ciężarów lub też alternatywnie -wykonywać dynamiczne, szybkie – ale poprawne technicznie – powtórzenia. Jedno i drugie oznacza treningową intensywność.

Nie tylko trening, dieta, suplementacja i regeneracja mogą pomóc ci w budowaniu świetnej sylwetki. Ważna jest również siła wyobraźni.
Postaraj się podczas treningu danej grupy mięśniowej wyobrazić sobie jak twoje mięśnie rosną – właśnie w tej chwili. I że już stały się duże, nawet ogromne. Jako jednej z technik relaksacyjnych po treningu również możesz wykorzystać siłę wyobraźni. Wystarczy tylko ułożyć się wygodnie na łóżku, włączyć spokojną, łagodną, instrumentalną muzykę i oddać się myślom o wielkiej sylwetce. Takie działania pozytywnie motywują do dalszych treningów, rozładowują napięcie oraz ugruntowują poczucie własnej wartości.