Wiosłowanie gryfem T

wioslowanie-gryfemWiosłowanie gryfem T jednorącz wykonujesz chwytając jedną ręką górną część T i pochylając się w przód o około 45 stopni. Umieść wolną rękę na wysuniętym do przodu kolanie stawiając jednocześnie zewnętrzną nogę odrobinę przed wewnętrzną stopą (stopą bliższą gryfowi) w celu zapewnienia ciału stabilnej podstawy do wiosłowania. Najlepszą rzeczą w wiosłowaniu gryfem T jest to, że do jego wykonania nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego sprzętu. W domu po prostu umieszczasz nie obciążony koniec w rogu i obciążasz ten drugi. Voila! Właśnie stworzyłeś swój domowy gryf T. Teraz złap obciążony koniec gryfu tuż pod spojeniem i wiosłuj wewnętrzną ręką.

Jest kilka elementów niezbędnych do wyciągnięcia maksimum korzyści z wiosłowania gryfem T. Po pierwsze, trzymaj plecy prosto.
Pomimo tego, że twoje ciało jest zgięte w talii, plecy powinny być proste, nie skulone czy zgarbione. Trzymanie pleców prosto zapobiega kontuzjom. Kolejnym ważnym elementem jest wykonywanie pełnego ruchu – od góry aż do samego dołu. Oznacza to, że powinieneś pozwolić ręce opaść na sam dół utrzymując plecy proste i nieruchome. Niech twoje ręce będą tylko przedłużeniem działań wykonywanych przez grzbiet. Opuść gryf tak nisko jak możesz i staraj się osiągnąć maksymalne naciągnięcie mięśni grzbietu. Wykonuj ćwiczenie powoli. Nie chcesz przecież naderwać mięśni. Wolniejsze ruchy bardziej pobudzają pracę pleców, gdyż eliminujesz z ćwiczenia siłę pędu. Podciągnij obciążenie do góry tak nhnnie jak tylko jesteś w stanie. Potem opuść i powtórz, używając cały czas tylko jednej ręki.
Uważaj by nie szarpać obciążeniem. Spraw, by mięśnie grzbietu wykonywały całą pracę przez całą długość ruchu. Pamiętaj cel ćwiczenia: wziąć na cel głębiej położone mięśnie grzbietu poprzez pełne ich pobudzanie w trakcie całego trwania jednego ruchu. Kontrolowane, lecz intensywne ruchy umożliwiają zrealizowanie tego celu.

Staraj się wykonywać 2 lub 3 serie po 7 do 12 powtórzeń. Jeżeli jesteś w stanie łatwo poradzić sobie z obciążeniem przez 10-12 powtórzeń, nałóż na gryf większe obciążenie. Podstawową sprawą jest stałe utrzymywanie dobrej formy.

Masz płaskie plecy? A może są szerokie, ale brak im głębi? Czy wyglądają na płytkie, gdy ogląda się je z boku? Wykorzystaj wiosłowanie gryfem T jednorącz. Ta niepowtarzalna adaptacja zwykłego wiosłowania działa szybko i skutecznie sprawiając, że plecy wyglądają świetnie z każdej strony.