Sposób na masywne tricepsy

triceps-sztangielka-sklonWiększość trenujących jest świadoma tego, że aby pobudzić solidnie tricepsy należy unieruchomić ramię, poruszać jedynie przedramieniem i wykonywać na nie ruchy w wąskim chwycie, jak wyciskania zza głowy czy ściągania linek. Tymczasem według badań skupienie się na wykonywaniu ruchów na ten mięsień głównie w wąskim chwycie powoduje, że gros nacisku rozkłada się w jego górnych partiach i powoduje stan niedotrenowania głowy długiej. Porównując dwie grupy kulturystów naukowcy dowiedli, że skupiający się głównie na ćwiczeniach w wąskim chwycie na triceps w prawie połowie przypadków mieli ten mię sień ogólnie niedotrenowany lub masywny jedynie w górnej części. Tymczasem w grupie, w której trenujący wykonywali po tyle samo ćwiczeń w wąskim i szerokim chwycie, praktycznie wszyscy trenujący mieli tricepsy masywne i ładnie rozwinięte na całej długość Istnieje zestaw ćwiczeń, pozwalających podczas treningu skupiać nacisk na głowie długiej tricepsa, z których za najbardziej efektywne uznaje się poniższe.

WYPROSTY RĄK DO TYŁU W OPADZIE TUŁOWIA
Podczas tego ćwiczenia kulturysta powinien wykonać opad tułowia, następnie jedną ręką chwycić jakiś przedmiot mogący dać solidne oparcie, zaś drugą chwycić obciążenie i w takiej pozycji wykonywać wyprosty ręki do tyłu. Podczas wykonywania tego ćwiczenia ramię musi pozostawać w bezruchu wzdłuż ciała, a poruszać się ma jedynie przedramię. Każde powtórzenie powinno się ciągnąć do momentu, aż ręka nie zablokuje się w łokciu.
Jeżeli dopiero zaczynacie wykonywać to ćwiczenie, powinniście wybrać raczej lekką sztangielkę i w ciągu pierwszych tygodni robić tylko po kilka serii. Potem w miarę upływu czasu należy przechodzić do coraz dłuższych serii, dążąc do wykonywania 4-5 serii po 10-12 powtórzeń. Jeżeli w którymś momencie obciążenie stanie się zbyt duże, można czasami odpuścić sobie jedną serię i lekko oszukiwać, włączając do ruchu tylną część mięśnia naramiennego. Wyprosty, oprócz wolnych obciążeń, można wykonywać także z linkami.