Jak zostać strongmenem?

strongmenMam 23 lata. Bardzo interesuję się sporem uprawianym przez M. Pudzianowskiego czyli Siłaczami. Ja ćwiczę od ok. 4 lat i odkąd pamiętam zawsze chciałem być silny. Moim celem jest występ na Strongman. Mój kłopot polega na tym, że nie wiem, jak trenują strongmani. Czy możecie mi pomóc ułożyć odpowiedni plan treningu lub zmodyfikować obecny, następujący?
Dzień 1; klatka (wyciskanie na płaskiej i skośnej), grzbiet (podciąganie na drążku, wiosłowanie w opadzie, martwy ciąg), barki (wyciskanie zza głowy i od klatki)
Dzień 2 – wolne
Dzień 3 – nogi (przysiad, uginanie podudzi, prostowanie nóg), biceps (uginanie przedramion ze sztangą, uginanie przedramion — uchwyt młotkowy i z jednym hantlem), triceps (wyciskanie wąsko> pompki na poręczach)
Dzień 4 -wolne
Dzień 5 – powtórzenie cyklu
Wykonuję po 2 serie każdego ćwiczenia z bardzo dużym obciążeniem, które zmieniam. Co tydzień dodaję 3kg.
Moje wymiary to: waga – 105 kg, talia -95, biceps – 44, klatka – 125, udo – 71. Moje wyniki: wyciskanie – 140, przysiad -160, martwy ciąg -180
Z góry dzięki za odpowiedź i jeszcze jedno pytanie – czy nadal ma sens męczyć się przy takim programie?

Co do męczenia się przy tym programie – jeśli czujesz się przy nim zmęczony, w kolejnych sesjach nie masz siły, to musisz go zmodyfikować.
Być może chodzi o to, że masz zaplanowanej za dużo pracy na pierwszą sesję, za mały odstęp czasu na regenerację między sesjami. Za mało nam napisałeś o sobie, o tym jak dokładnie wyglądają twoje sesje, dieta, suplementacja, abyśmy mieli ci teraz dostosować do nich treningi.
To, co można już teraz powiedzieć o Twoich treningach, to to, że nie widać w nich rzeczy bardzo ważnej dla strongmana, a mianowicie rozwijania ogólnej sprawności organizmu. Co z tego, że masz dużą siłę – bo masz, sądząc po podanych wynikach – jeśli nie będziesz w stanie przełożyć jej na osiągnięcia w poszczególnych konkurencjach na zawodach? Czy tak, jak wszyscy strongmani trenujesz czasami na świeżym powietrzu? Czy próbujesz czasami swoich sił np. w podnoszeniu kamieni? Próbowałeś kiedyś wziąć jakiś duży bal i rzucić nim za siebie, czyli naśladować „zapałkę”? Spróbuj kiedyś wybiec gdzieś poza miejsce swojego zamieszkania i wykonać sesję treningową mając do dyspozycji tylko to, co znajdziesz. Do treningów powinieneś włączyć też regularne biegi, wspinaczkę, skoki, pływanie – słowem, to wszystko, co pobudza całość umięśnienia.
Poza tym nie widać u ciebie także jasnego planu, nie piszesz o żadnych celach, które przed sobą stawiasz, do których chcesz dążyć i zrealizować. Co z tego, ie chcesz startować w zawodach strongman, skoro niewiele o tym sporcie wiesz? Spróbuj na początek zaliczyć jakieś zawody strongmanów, zobacz, jak wygląda ich wysiłek, na czym polegają konkurencje -słowem, zdobądź podstawy wiedzy o tym sporcie. Wiemy, że gdy się widzi strongmanów w akcji, wygląda to na niesamowitą emanację siły: Piszesz, że od początku trenujesz pod kątem jej zwiększania, więc mogłeś pomyśleć, że strongman to coś dla ciebie. Niestety, w tym sporcie siła to jeden z wielu czynników decydujących o zwycięstwie i wcale nie najważniejszy. Podsumujmy – na początek dobrze byłoby, gdybyś dowiedział się więcej o strongmanach, poznał charakterystykę sportu oraz poszczególnych konkurencji, zaliczył kilka zawodów, by na własne oczy przekonać się, ile trzeba, aby zostać jednym z tych ludzi. Jeśli uznasz, że to coś dla ciebie, spróbuj dostosować treningi według wskazówek, a tak w ogóle, to fajnie byłoby, gdybyś napisał coś więcej o sobie, być może uda się nam wtedy pomóc ci bardziej.