Płaski brzuch po porodzie

Płaski brzuch po porodzie

Ujrzenie pierwszy raz dziecka to jedna z najszczęśliwszych chwil w życiu kobiety.  Nic tak nie cieszy oczu mamy jak jej potomek, jednak ciąża nie wpływają dobrze na naszą sylwetkę. Zgrabna sylwetka bądź też płaski brzuch mogą już nie wrócić po porodzie. Jednak jeżeli się chce można zachować płaski brzuch po porodzie dzięki kilku prostym wskazówką.

Odżywiaj się zdrowo

Zdrowe jedzenie jest jedna z podstawowych rzeczy gdy chcemy osiągnąć płaski brzuch po ciąży. Wiemy dobrze, ze kubki smakowe podczas ciąży szaleją i chcą całkiem innych potraw niż dotychczas tak więc istnieje ryzyko, że po porodzie będziemy nadal stosować takie nawyki żywieniowe. Kobiety po porodzie mogą stać się nieco bardziej nerwowe dlatego znacznie częściej popadają one w pokusy żywieniowe co prowadzi do znacznego przyrostu tłuszczu w ciele. Pokusy żywieniowe można bardzo łatwo zwalczyć, wystarczy pamiętać o tym aby jeść przede wszystkim produkty pełnoziarniste oraz dużo warzyw i owocówTakie jedzenie ma znacznie więcej błonnika, który wspomaga prace jelit oraz pomaga zachować uczucie sytości.

Karm piersią

Karmienie piersią może spowodować, że nasz organizm spali nawet do 500 kalorii każdego dnia, dzięki czemu bez wysiłku fizycznego możemy zrzucić nieco zbędnego tłuszczu. Dlatego warto karmić piersią jak najdłużej jeżeli chcemy aby nasza sylwetka wyglądała świetnie.

Ćwicz po porodzenie

Przeważnie lekarze zabraniają ćwiczyć po porodzenie, po okresie około 6 miesięcy dopiero zezwalają na ponowne bądź też rozpoczęcie ćwiczenia. Faktem jest jednak, że gdy poród przebiegł bez komplikacji a czujemy się na siłach możemy zacząć ćwiczyć wtedy kiedy tylko chcemy. Warto jednak skonsultować to z osobistym lekarzem w celu uniknięcia problemów zdrowotnych. Ćwiczenia po porodzie należy zacząć od lekkiego wysiłku fizycznego, przechadzki bądź jazda na rowerze są świetnymi ćwiczeniami po porodzie. Postaraj się unikać ćwiczeń siłowych bądź bardziej intensywnych, w których bardzo często zmieniamy pozycję ciała. Po kilku miesiącach kiedy nasze ciało się ustabilizuje możemy rozpocząć tego typu ćwiczenia. Należy również skoncentrować się na ćwiczeniach mięśni brzucha.

Regularność

Pamiętajcie, że powrót do sylwetki sprzed ciąży nie nastąpi po kilku dniach czy nawet po miesiącu. Potrzeba czasu aby nasze ciało wróciło do dawnego kształtu po takich zmianach oraz stresie. Jeżeli nastawiasz się na to, że Twoje ciało będzie ponownie takie jak przed ciążą po tygodniu to bardzo szybko się zrazisz do ćwiczeń i zaniechasz ich.