Ćwiczenia na płaski brzuch na stojąco

Ćwiczenia na płaski brzuch na stojąco

Ćwiczenia na płaski brzuch można wykonywać praktycznie w każdej pozycji, mięśnie te zbudowane są specyficznie dlatego też można je ćwiczyć na stojąco. Pozycje wyjściowe podczas ćwiczeń będą różniły się w zależności od tego, jaką partię mięśni brzucha aktualnie chcemy wyrzeźbić bądź też wzmocnić. Podczas wykonywania treningu na stojąco ważne jest to aby zachować wyprostowaną postawę oraz mieć uniesioną głowę. Gdy będziemy już wykonywać ćwiczenia ważny jest również sposób oddychania oraz ilość wykonywanych powtórzeń, nie można zapomnieć także o regularności, bez tego nie dojdziemy do żadnych efektów. Pamiętaj, ze bez poprawnego oddechu nie mięśnie brzucha nie będą w stanie funkcjonować poprawnie.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha na stojąco

Stojąc w lekkim rozkroku stawiamy stopy mocno na ziemi po czym uginamy lekko kolana. Jest to pozycja wyjściowa podczas wykonywania treningu na płaski brzuch na stojąco. W takiej pozycji kładziemy ręce na biodra i lekko się nachylamy, robimy tak zwany koci grzbiet, napinając przy tym mięśnie brzucha. Następnie nachylamy się oraz prostujemy ściągając  łopatki, należy zapamiętać aby podczas pochylnia się podciągnąć brodę jak najbliżej klatki piersiowej. Podczas nachylania plecy musza być zaokrąglone zaś podczas powrotu do pozycji wyjściowej należy je wyprostować oraz unieść głowę do góry. Podczas tego ćwiczenia ręce trzymamy cały czas na biodrach, w ten sposób pracują one podczas pochylania oraz prostowania tułowia. Ćwiczenie to należy wykonywać starannie i powoli, przewidywana seria powtórzeń ćwiczenia to 10 razy po czym prostujemy kolana i odpoczywamy chwilę. Całe ćwiczenie powtarzamy 10 razy po 10 powtórzeń.

Kilka innych ćwiczeń na płaski brzuch

Aby poprawić nieco efekty ćwiczeń można używać ciężarów w celu obciążenia rąk. Jeżeli nie mamy zakupionych ciężarków możemy spokojnie używać niewielkiej butelki z wodą. Podczas wykonywania treningu z obciążeniem różnica polega na tym, że podczas skłonu do przodu złączamy ręce. Jedną z ważniejszych rzeczy podczas całego treningu jest spięcie mięśni brzucha oraz pamięć o ugiętych kolanach, jest to niezbędny warunek do tego aby nasze ćwiczenia były skuteczne. Dzięki nim podczas skłonu napinamy wszystkie partie brzucha.