Callanetics na brzuch

Callanetics na brzuch

Aby mieć płaski brzuch należy zadbać  o to aby każde z ćwiczeń było wykonywane bardzo starannie oraz z dużą cierpliwością. Jeżeli w każde ćwiczenie callanetics włożymy dużo wysiłku to rezultaty będą znacznie szybsze niż ćwicząc normalnie. Efekty mogą być widoczne już po kilku treningach. Ćwiczenia na mięśnie brzucha callanetics polegają na wytężonej pracy mięśni w tym przypadku mięśni brzucha. Należy zapamiętać ze ćwiczenia musimy wykonywać regularnie oraz w odpowiedniej ilości.

Przykład ćwiczenia na mięśnie brzucha callanetics.

Pozycją wyjściową w tym ćwiczeniu jest leżenie na plecach.   Gdy już jesteśmy w tej pozycji uginamy obie nogi jednocześnie w kolanach oraz wyciągamy ręce wzdłuż podłogi i unosimy lekko głowę. Wygląda to tak jakbyśmy chcieli przyciągnąć podbródek do klatki piersiowej.  Teraz napinamy lekko mięśnie brzucha kołysząc się przy tym, gdy już wykonamy to ćwiczenie należy zwrócić uwagę czy oderwaliśmy łopatki od podłogi. Podczas tego ćwiczenia nie możemy ruszać łopatkami, balansujemy tylko tułowiem przez 100 sekund.

Następnie w pozycji wyjściowej jaką jest leżenie na plecach unosimy jedną nogę do góry a drugą zostawiamy ugiętą w kolanie. Podczas tego ćwiczenia ręce muszą być wyprostowane wzdłuż bioder. Gdy już będziemy w tej pozycjo unosimy głowę oraz tułów najwyżej jak tylko potrafimy. Pamiętamy o tym aby unieść nie tylko głowę ale głowę wraz z tułowiem. Podczas tego ćwiczenia pracują głównie mięśnie brzucha, na których musimy się najbardziej skupić.  W tej samej pozycji co początkowo zmieniamy nogę, czyli ta noga która była ugięta teraz musimy podnieść ja do góry oraz wyprostować wraz z uniesieniem głowy z tułowiem. Ćwiczenie to wygląda jak łódka, zapamiętaj że ćwiczenie to należy wykonywać wolno i precyzyjnie, kołysząc górną częścią ciała przez około 100 sekund.

Ostatnim ćwiczeniem jest podnoszenie obu nóg do góry. Stopy w tym ćwiczeniu muszą być w pozycji poziomej do wyprostowanych nóg a ręce wyprostowane wzdłuż tułowia. Podnosząc  tułów należy kołysać się rytmicznie przez 100 sekund, pamiętając o odpowiednim oddychaniu. Wciągamy i wypychany powietrze zgodnie z ruchami tułowia, nie należy odchylać głowy w tył podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Początkowo ćwiczenia te są bardzo ciężkie jednak wystarczy utrzymać odpowiednią pozycje i próbować wykonywać ruchy tułowia na tyle na ile damy rade. W miarę upływu czasu ćwiczenia te staną się prostsze i będziesz je wykonywała bez problemów.