Dieta na płaski brzuch

Dieta na płaski brzuch

Płaski brzuch to marzenie każdego człowieka, wbrew pozorom nie tylko kobiet. Doskonałym źródłem informacji jest – rzecz jasna – Internet. Znaleźć tu można wszystko, także propozycje diety, która – często w cudowny sposób – zoptymalizuje nasz brzuch. I właśnie w tym momencie głos zabiera rzeczywistość, która – często w sposób dość radykalny – daje do zrozumienia, że odchudzanie brzucha wymaga przede wszystkim samodyscypliny i z całą pewnością do łatwych nie należy. Owszem, wiele diet pomoże szybko uzyskać wymarzone wymiary, istnieje jednak coś takiego jak „efekt jo-jo”, co oznacza, że w krótkim czasie nasz brzucha znów zaczyna przypominać piłkę lekarską. Ani to zdrowe, ani estetyczne, jakie kroki należy więc podjąć, by realnie i trwale odchudzić brzuch? Odpowiedzią na to pytanie jest odpowiednia dieta, dopełniona aktywnością fizyczną.

Przedsięwzięcie to należy realizować nieco ponad miesiąc, jednak efekty są zaskakujące, można  schudnąć nawet 6-8 kg. Przedmiotowe działanie w dużej mierze ociera się o dietę śródziemnomorską, czyli opierającą się na optymalnych ilościach warzyw, nasion, orzechów, ziaren i chudego mięsa, choć jeden raz podczas stosowania diety można pozwolić sobie na mięso czerwone.

JAK ZAPLANOWAĆ DIETĘ NA PŁASKI BRZUCH?

Dieta trwa dokładnie trzydzieści dwa dni i jest podzielona na kilka etapów. Pierwsze cztery dni to tzw. „przygotowanie organizmu do diety”, przypominające w dużej mierze zmianę klimatu podczas turystycznych wojaży.  W tym właśnie czasie musimy ustabilizować nasz organizm, eliminując niechciane reakcje w postaci wzdęć i zaparć. Wartość dziennego jadłospisu powinna wynosić. ok. 1000-1200 kalorii, podzielonych na co najmniej cztery posiłki, mniej więcej po 400 kalorii każdy. Do tego dwa litry niegazowanej wody mineralnej.  W tym okresie niezwykle ważne są nienasycone tłuszcze, które powinny znajdować się w spożywanych produktach.
Pomocna okazać może się także publikacja Tomasza Reznera, traktująca o diecie fizjologicznej, pozwalającej uzyskać pożądaną sylwetkę.

PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS NA PŁASKI BRZUCH

Oto przykładowa dieta na płaski brzuch

Czterodniowa faza początkowa:
Śniadanie Obiad Kolacja
1. szklanka odtłuszczonego mleka oraz soku ananasowego lub pomarańczowego  mały tuńczyk w oleju  50-80g piersi kurczaka
2. 150-200g ryżu  150-200g marchewki  około 180g duszonych grzybów
3. 50-100g nasion słonecznika liść sałaty brązowy ryż (około 100g)

Pomiędzy posiłkami warto wypić szklankę naturalnego soku lub odtłuszczonego mleka oraz co najmniej dwa litry niegazowanej wody mineralnej.

DALSZA CZĘŚĆ DIETY:
Śniadanie  Obiad Lunch  Kolacja
1. owsianka z owocami i migdałami  pełnoziarnisty chleb z szynką i serem  mała porcja hummusa (ciecierzyca)  grillowany łosoś (około 80g) z zieloną fasolą
2. sałatka pomidorowa  150-200 g papryki czerwonej  2 łyżki migdałów

DIETA NA SZCZUPŁĄ TALIĘ

Smukła talia, obejmująca także brzuch, wcale nie wymaga rygorystycznej diety, całkowicie pozbawionej tłuszczy czy węglowodanów. Wystarczy wiedzieć, co jeść, kiedy jeść i ile jeść.  Białko, błonnik i zdrowe tłuszcze to najlepsi przyjaciele ludzkiego ciała, gwarantujący zdrowie i doskonałe samopoczucie.

A oto kilka rad pozwalających osiągnąć sukces:

– Różnicuj posiłki, zadbaj, by zawierały dwa-trzy zdrowe produkty, a przekąski co najmniej jeden.

– Zwróć uwagę na zawartość białka w każdym posiłku. Powinno to być białko pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego.

PRAWIDŁOWE TRAWIENIE

Pomóż własnemu organizmowi w trawieniu, to wcale nie jest trudne.

Zdrowy błonnik jest niezbędny, a przynajmniej bardzo pożądany. Zadbaj, by w posiłku znajdowało się pełnoziarniste pieczywo lub orzechy. Smaczne i zdrowe.

Nie spiesz się. Jedz powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Posiłek to nie maraton.

Dopełnieniem diety jest także aktywność fizyczna. Godzinny marsz, jazda na rowerze, nornic walking – możliwości jest wiele. Pamiętaj także, by stosować dietę wyłącznie pod okiem doświadczonego dietetyka lub lekarza. Zdrowa dieta to przede wszystkim dieta bezpieczna.