Podstawowe błędy podczas wyszczuplania brzucha

Podstawowe błędy podczas wyszczuplania brzucha

Płaski brzuch to marzenie bardzo wielu osób. Jeżeli wyczerpujące treningi czy też zabiegi wyszczuplające nie przynoszą oczekiwanych skutków prawdopodobnie popełniasz błędy w odchudzaniu. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka najbardziej popularnych błędów w staraniach o płaski brzuch.

Złe wykonywanie ćwiczeń

Podczas treningu pamiętaj o tym aby każde z ćwiczeń na płaski brzuch wykonywać starannie i powoli. Podczas wykonywania zwykłych brzuszków pamiętaj aby  nie angażować w ćwiczenie mięśni powierzchniowych i głębokich ponieważ obciążamy w ten sposób kręgosłup w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Zadbaj zatem o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Bardzo dużym błędem podczas ćwiczenia jest bezdech bądź wykonywanie ćwiczeń na wdechu podczas pracy mięśni brzucha, ćwiczenia te należy łączyć wraz z oddechem, wydech ustami powinien mieć miejsce podczas szczytu skurczy mięśni.

Brak regularności w ćwiczeniach

Jeżeli za cel postawiłaś sobie płaski brzuch musisz pamiętać o regularnym wykonywaniu ćwiczeń.  Bardziej skutecznie będzie wykonywać mało intensywny trening robiony systematycznie niż jednorazowy wielki wysiłek. Bardzo dobrym pomysłem jest ustalenie sobie planu treningowego, który określi częstotliwość oraz porę ćwiczeń wraz z rodzajem, kolejnością i serią.  Zalecane jest trenowanie mięśni brzucha 3 do 4 razy w ciągu tygodnia tak aby był czas na regeneracje po intensywniejszych treningach. Warto pamiętać o tym aby ćwiczenia na płaski brzuch wykonywać w trzech seriach po 8-16 powtórzeń każdego z nich. W dni, w których nie trenujemy naszego brzucha możemy zadbać o inne aktywności fizyczne takie jak jazda na rowerze, pływanie czy też taniec, taka forma ruchu pomoże spalić tkankę tłuszczową. Pamiętaj również aby nie zniechęcić się bardzo szybko ponieważ płaski brzuch można osiągnąć wyłącznie poprzez systematyczną pracę.

Zła dieta

Bez dobrze dobranej diety żaden z planów treningowych nie przyniesie rezultatów i odwrotnie, poprzez stosowanie samej diety nie będziemy wstanie osiągnąć płaskiego brzucha. Dieta musi być dostosowana do każdego z osobna. Zależne jest to głównie od masy ciała oraz aktywności fizycznej w ciągu dnia. Nieprawidłowa dieta może przyczynić się do odkładania tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha oraz gromadzenia się gazów jelitowych, które powodują wzdęcia brzucha.

Zła postawa ciała

Jedną z głównych przyczyn osłabienie mięśni brzucha są złe nawyki związane z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała oraz wady postawy. Mięśnie brzucha są tak zwanymi mięśniami centrum, które odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Trzeba zapamiętać, że podczas stania, chodzenia czy też siedzenia należy mieć wyprostowane plecy oraz lekko wciągnięte mięśnie brzucha (jest to również doskonałe ćwiczenie na płaski brzuch). Jeżeli jednak mamy wady postawy dobrze jest skontaktować się z rehabilitantem bądź też specjalista od wychowania fizycznego, który pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.