Jak zrobić kaloryfer na brzuchu

brzuch-sklony„Brzuch w mniej niż godzinę“ jest pomyślany nie tylko po to, by zgubić tłuszcz, lecz również po to, by zapewnić kompletny trening.
Brzuch składa się z czterech części -górne mięśnie brzucha, dolne, mięśnie skośne i międzyżebrowe. Każde z ćwiczeń pracuje nad jedną z tych stref zapewniając pełny trening dla wszystkich części ściany brzusznej. Pamiętaj o tym założeniu zmieniając ćwiczenia w celu urozmaicenia programu. Każde ćwiczenie koncentrujące się na jakimś obszarze musi być zastąpione przez podobne. Ponieważ masz swoje mocniejsze i słabsze strony a jedną strefę chciałbyś poprawić bardziej niż inną, kładź nacisk na ćwiczenia, które wpływają na te konkretne rejony.

Unoszenie nóg w zwisie
Jest to świetne ćwiczenie na dolne mięśnie brzucha, ponieważ zmusza tylko tę strefę do unoszenia nóg, podczas gdy całe ciało zwisa. Wzięcie najpierw dolnych mięśni na warsztat jest dobrym pomysłem, bo są one najczęściej częścią brzucha rozwiniętą najsłabiej. Zacznij pracę nad nimi, gdy masz jeszcze najwięcej sił. Pracowanie nad słabymi strefami pod ko-nieć programu, gdy jesteś już zmęczony, prawdopodobnie nigdy nie przyniesie zadowalających rezultatów. Więc ćwicz je, kiedy jesteś najmniej zmęczony. Kluczem do wykonywania unoszenia nóg w zwisie jest utrzymywanie tułowia tak nieruchomego, jak to tylko możliwe. Staraj się w trakcie unoszeń nie brać wielkich zamachów nogami i opuszczaj je powoli, żebyś za bardzo się nie kołysał. Spróbuj skoncentrować się na dolnych mięśniach brzucha i nie pozwól mięśniom ud ani pachwin przejąć ciężaru dźwigania nóg. Ponieważ twoim celem jest aby dolne mięśnie wykonywały ruch podobny do skłonu, utrzymuj twój tułów delikatnie wygięty w pałąk i mięśnie napięte tak, by twoje plecy nie kiwały się w przeciwnym kierunku do ruchu. 3 razy po 10 unoszeń nóg w zwisie.

Skłony do zgiętych kolan
Skłony są najlepszym ćwiczeniem na górne i środkowe mięśnie brzucha. Wykonywanie ich z nogami przełożonymi przez ławkę daje plecom świetne zabezpieczenie i powoduje stałe napięcie mięśni brzucha. Spleć swoje dłonie za głową i utrzymuj łokcie w płaszczyźnie poziomej. Skup się na jednym kawałku sufitu lub ściany tuż pod sufitem. Wyobraź sobie, że unosisz klatkę piersiową ku temu miejscu. Wtedy otrzymasz prawidłową pozycję ciała podczas wykonywania „brzuszkowi Nigdy nie naciskaj na kark, aby wymusić to jedno ostatnie powtórzenie. Spróbuj chwilę wytrzymać na górze i opuszczaj się powoli. Wydychaj powietrze (kiedy się podnosisz) i wdychaj w drodze powrotnej. 4 razy po 12-20 skłonów z nogami na ławce.