Piękna sylwetka na lato

Nie mieć nic do ukrycia. Ćwicz w domu! Dwudziestominutowy trening pięciu najważniejszych grup mięśni
Wiosna już za progiem! Ale nie martw się, że już niedługo trzeba będzie włożyć kostium kąpielowy. Jest jeszcze dosyć czasu na gimnastykę, ćwiczenia i poprawienie figury! Oczywiście, że budowy ciała nie można zmieniać dowolnie. Możliwe jest jednak skorygowanie pewnych niedostatków poprzez trening “izolowany” odpowiednich grup mięśni.
A oto zestaw prostych ćwiczeń, dzięki którym można się pozbyć tkanki tłuszczowej w pięciu miejscach szczególnie ważnych dla kobiet: na brzuchu, pośladkach, na plecach (w okolicach stawu barkowego) oraz na udach. Ćwiczenia te można wykonywać w domu lub na sali gimnastycznej. Potrzebne są tylko lekkie hantle i kawałek gumowej linki. Trzeba pamiętać, że skuteczność treningu, podczas którego mają pracować wyizolowane, odpowiednie grupy mięśni, jest zależna od precyzji wykonywania ćwiczeń.
Nie zapominajmy, że trenować należy aż do momentu zmęczenia. Nie chodzi tu o przemęczenie. Ostatnie powtórzenia w serii powinny być jednak wykonywane z trudnością.

Jeśli od dłuższego czasu nie wykonywałaś żadnych ćwiczeń, korzystne zmiany zauważysz najprawdopodobniej dopiero po 4 – 6 tygodniach treningu. Twój organizm musi po prostu przystosować się do nowego wysiłku. Proponowane ćwiczenia mogą też służyć jako przygotowanie do bardziej intensywnego treningu z obciążeniem na specjalistycznym sprzęcie.

Pamiętajmy, że figura kobiety jest zgrabna i kształtna tylko wtedy, gdy warstwa tkanki tłuszczowej pokrywającej mięśne jest cienka! Proponowany program treningu powinny uzupełniać ćwiczenia aerobiczne, wzmacniające układ krążeniowo – oddechowy.

Lato nadchodzi, bierzmy się więc do pracy!