Wybór ćwiczeń

Każdy z was powinien ostateczny dobór ćwiczeń dostosować do własnych możliwości i celów treningowych. Tylko w ten sposób można ułożyć działający i dający efekty program treningowy. Myślę też, że jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy brać pod uwagę jest doświadczenie treningowe oraz znajomość własnego organizmu, wiedza o tym, jakie ćwiczenia sprawdzają się najlepiej, a z których dobrze byłoby zrezygnować.
Jak rozwiązać sprawę wyboru ćwiczeń przy reszcie planów treningowych? Jeśli zmieniamy już zestawienie grup mięśniowych, najprościej byłoby zostawić ustawienie ćwiczeń w niezmienionej postaci. W treningach trzeba co jakiś czas namieszać, ale bez przesady.

Wykonuj ćwiczenia poprawnie, rytmicznie skupiając się na właściwej formie i stylu oraz nadzoruj przerwy między seriami. Jeżeli robisz trzy serie po osiem ruchów z względnie trudnym ciężarem, odpocznij minutę lub dwie między przysiadami, ale przy treningu ramion ponawiaj ćwiczenia trochę prędzej. Niech twoim celem stanie się jakość treningu – wykorzystywanie czasu i energii tak efektywnie i produktywnie jak to tylko możliwe.

Miłego trenowania!