Dieta grejpfrutowa

Dieta grejpfrutowa

Dieta grejpfrutowa to jedna z najstarszych i najbardziej skutecznych diet, pozwalająca na utratę do 10 kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Dieta ta doskonale oczyszcza organizm, poprawia witalność i korzystnie wpływa ogólne samopoczucie.

Dzieje się tak przede wszystkim dzięki zawartym w grejpfrutach enzymom. Spożywanie tych owoców przyspiesza metabolizm, dzięki czemu kalorie spalane są znacznie szybciej. Warto podkreślić, że drogocenny enzym znajduje się zarówno w owocach, jak i w soku, dlatego też wskazane jest spożywanie soku grejpfrutowego podczas każdego posiłku.  Warto także w trakcie posiłku zjeść połowę świeżego grejpfruta, poprawi to metabolizm, a docelowo pozwoli na szybsze spalanie tłuszczu.

Grejpfrut doskonale nadaje się także na przekąskę. Doskonale zapełnia żołądek, dostarczając witamin, przy jednoczesnym zniwelowaniu ilości tłuszczy. Dieta grejpfrutowa należy do grupy nisko węglowodanowej, co w praktyce oznacza, że ilość białka ograniczona jest do niezbędnego minimum, a tym samym należy unikać mięsa oraz produktów węglowodanowych. Mięso można zastąpić skutecznie chudymi rybami oraz pełnoziarnistym pieczywem.   Należy także pamiętać o regularnych ćwiczeniach, nie muszą być one forsowne, ale wykonywane systematycznie. Pozyskane dzięki diecie grejpfrutowej zwyczaje żywieniowe warto stosować także po zakończeniu kuracji odchudzającej, czyli unikać nadmiernej ilości węglowodanów i tłuszczy.