Dieta strukturalna

Dieta strukturalna

Skuteczne zrzucanie zbędnych kilogramów to przede wszystkim szansa na smukłą sylwetkę, a także płaski brzuch. Pierwszym krokiem w drodze do idealnej figury jest oczyszczenie organizmu. Pomocna w tej kwestii okazuje się dieta strukturalna, nazywana także koktajlem Bardadyna. Nazwa diety wywodzi się od nazwiska jej twórcy, irydologa – Marka Bardadyna. Dieta ta to nie tylko doskonała alternatywa odchudzająca, ale także skuteczna w walce z chorobami cywilizacyjnymi: miażdżycą, cukrzycą, osteoporozą, alergią czy nadciśnieniem tętniczym.

Pierwszym i najważniejszym etapem jest weekendowe oczyszczanie – bezpieczne i gwarantujące utratę co najmniej jednego kilograma masy. Dieta ta opiera się na optymalnym niwelowaniu ilości kalorii na rzecz witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, dzięki czemu gwarantuje doskonałe samopoczucie i młody wygląd. Utrata kilogramów podczas stosowania diety strukturalnej odbywa się sukcesywnie, dość wolno, jednak efekty są trwałe. Istotną kwestią jest także to, iż dieta nie jest kosztowna, opiera się bowiem głównie na smacznych iż zdrowych koktajlach, których przygotowanie zajmuje zaledwie kilka minut. Dietę najlepiej rozpocząć w piątkowy wieczór, po uprzednim przygotowaniu niezbędnych produktów, służących do wykonania koktajlu. Dietę warto poprzedzić wypiciem co najmniej 1,5 litra wody mineralnej, koniecznie niegazowanej. Warto pamiętać, że koktajle powinny być przygotowywane na bieżąco i spożywane zgodnie z zaleceniami diety. Dietetyczne koktajle odznaczają się wyjątkowym smakiem i optymalnymi właściwościami zdrowotnymi. Wypijać je należy w porze posiłków, dzięki czemu niwelowane jest uczucie głodu, a co ważniejsze, dana osoba przez długi czas odczuwa sytość.

Koktajle te można bez obawy wprowadzić do jadłospisu na stałe, ich długoterminowe stosowanie reguluje metabolizm, poprawiając samopoczucie danej osoby i korzystnie wpływając na jej fizyczną kondycję.