DIETA DLA TĘGICH I SZCZUPŁYCH

Porter zna cierpienia chudych ludzi. Jego trudna, ale skuteczna dieta przybierania na wadze polegała na zjadaniu dziennie 15-20 kanapek z masłem orzechowym i bananami przez 2-3 lata. Tylko jego silny metabolizm uchronił go przed wyglądem Johna Goodmana.

Proteiny należy mieszać raczej z sokiem niż z mlekiem, aby uniknąć nadmiernej ilości tłuszczu. Napoje proteinowe i wzmagające przyrost wagi są szczególnie polecane dla ludzi młodych, którzy nie przyzwyczaili się jeszcze do przygotowywania i zjadania 4-5 posiłków w ciągu dnia.

Dla tych, którzy mają przeciwny problem, czyli są otyli, Porter znów poleca zrównoważoną dietę. Żeby zapobiec uczuciu głodu, proponuje spożywanie 3-4 posiłków dziennie co trzy godziny. Najlepsza dieta powinna zawierać przeciętną ilość tłuszczu, średnią ilość węglowodanów i małą ilość protein. Poza tym powinno się wykonywać dużo ćwiczeń, żeby spalać nadmiar tłuszczu. Węglowodany dostarczą energii do zwiększonego wysiłku.

Cottrell uważa, że stworzenie doskonałej budowy ciała w 95% zależy od diety, a tylko w 5% od uwarunkowań genetycznych. Twierdzi, że ciało samo dostosowuje się do smuklejszej sylwetki.