Nastoletni kulturysta

kulturystyka-naukaJestem poważnym 16-letnim kulturystą. Marzę o tym, by zostać mistrzem bez zażywania sterydów, ale zaczynam mieć problemy. 1 – po ćwiczeniach bardzo się trzęsę, a kiedy już mi przechodzi, tracę mnóstwo energii i jestem skrajnie wyczerpany. Czy mógłbyś mi powiedzieć jak temu zaradzić? Czy istnieją jakieś wysokoenergetyczne produkty, z których mógłbym korzystać przed i po treningu. 2 – jeżeli niczego nie zażywam a jem całe mnóstwo dobrych, odżywczych produktów i ciężko trenuje, to czy powinienem przybrać na masie? 3 – mam obwisłe mięśnie brzucha. Jak mogę przezwyciężyć ten problem i zamienić je we wspaniałą drabinkę?

1.    Raczej nie przeczytasz tego z zachwytem, ale powinieneś trochę odpuścić. Możesz za mocno obciążać nerwy. Jest naprawdę spora różnica między robieniem postępów a robieniem z siebie kaleki. Mogę z własnych doświadczeń opowiedzieć ci o trzęsieniu się i drgawkach. Kiedy miałem 15 lat byłem tak na ten sport napalony że trenowałem bez opamiętania aż do momentu, w którym robiło mi się niedobrze. Wiem, że to będzie dla ciebie trudne, ale skróć trening o 10 – 15 minut, póki nie zbudujesz w sobie solidnego zaplecza energii.
2.    Tak, zrobisz najlepsze postępy przy pomocy najlepszego pożywienia: dużo białka, jajek, chudego mięsa, ryb, świeżych owoców i warzyw oraz dowolny szejk proteinowy 2 razy w tygodniu.
3.    Rób skłony do zgiętych nóg, zwykłe brzuszki, unoszenia nóg w zwisie i skrętoskłony 3 razy w tygodniu. Staraj się dojść do 4 serii po 12 – 16 powtórzeń z obciążeniem. To pomoże ci zbudować mięśnie i pozbyć się tłuszczu. Unikaj serii z wieloma powtórzeniami. Przejrzyj internet. Znajdziesz tam każdy możliwy trening mięśni brzucha i każdą informację na temat diety, jakiej tylko będziesz potrzebował by wyrzeźbić i podkreślić swój brzuch) .