Joga jako sposób na płaski brzuch

Joga jako sposób na płaski brzuch

Joga jest znaną od tysięcy lat techniką ćwiczeń, pozwala ona na zrelaksowanie się oraz odzyskanie wewnętrznego spokoju. Poza tym poprawia również prace narządów wewnętrznych, uwalnia również organizm od toksyn i usprawnia trawienie.

Pozycje jogi pomagające uzyskać płaski brzuch

Uttanasana

Należy stanąć w lekkim rozkroku z wyprostowanymi kolanami podciągając rzepki kolanowe do góry. Wraz z wdechem trzeba podnieść wyprostowane ręce do góry a następnie złapać się za łokcie i opuścić tułów w dół. W takiej pozycji wytrwaj przez trzy minuty cały czas prostując kolana oraz opuszczając głowę i łokcie jak najniżej.

Świeca

Świece wykonuje się w kilku etapach. Na początku połóż na ziemi rozłożony koc bądź też koce i usiądź na nich oraz przysuń do siebie krzesło w taki sposób aby stopy znalazły się pod jego siedzeniem. Następnie odwróć się plecami do krzesła  i połóż się w taki sposób aby głowa i dwie trzecie szyi znalazły się poza kocem. Podczas leżenia złącz nogi i zegnij w kolanach oraz unieś do góry podpierając pośladki rękoma. Podeprzyj plecy a nogi opuść za głowę opierając palce stóp na siedzeniu krzesła, kręgosłup podczas tego ćwiczenia powinien być całkowicie wyprostowany. W takiej pozycji postaraj się wytrzymać trzy minuty.

Janusirsasana

Do tego ćwiczenia również niezbędny jest koc. Usiądź na rozłożonym kocu, następnie wyprostuj lewą nogę a prawą zegnij w kolanie oraz podeszwę stopy przybliż do krocza. Wraz z wdechem podnieś ręce do góry a z wydechem złap za lewą stopę. Trzymając wyprostowaną nogę postaraj się zbliżać głowę do kolana, jeżeli nie uda Ci się złapać za stopę otocz ja paskiem i poprzez używanie go przyciągnij głowę do kolana. W takiej pozycji wytrwaj około minutę a następnie powtórz ćwiczenie zmieniając nogi.