Problem z mięśniami klatki piersiowej

treningĆwiczę od niedawna, lecz efekty są już widoczne. Niestety mam problem z mięśniami klatki piersiowej. Po pierwsze. Zauważyłem nierównomierny rozrost tych mięśni (lewa strona rośnie, a prawa nadal jest płaska), a po drugie. Nie mogę zmęczyć mięśni klatki, natomiast męczą mi się ramiona. Próbowałem przed wyciskaniem na ławie robić rozpiętki, ale nie było żadnego efektu. Koledzy poradzili mi, abym w pierwszej kolejności ćwiczył wyciskanie na ławie skośnej. Czy to coś mi da? Podaje wam mój trening na tę partię mięśni.

1 dzień w tygodniu
1)    ława skośna głową w górę 2×8
2)    Ława skośna głową w dół 2×8
3)    Wyciskanie hantli leżąc 2×10
4)    Rozpiętki 2×10
5)    ława płaska 2×10

Wszystkie te ćwiczenia wykonuję maksymalnymi dla mnie ciężarami.

Proponujemy Ci zaszokowanie mięśni klatki piersiowej czymś zupełnie innym, a mianowicie seriami piramidowymi. Ćwiczenia, które wykonujesz są dobre, ale chyba najlepsze dla Twojej klatki będzie zwiększanie ciężaru z serii na serię. Oto nasze zalecenia treningowe:

Zacznij od:

1.    Wyciskania na ławie płaskiej 5-6 serii x 7-12
2.    Ławeczka skośna głową w górę 1 x 10 (rozgrzewająca), 5×6
3.    Ławeczka skośna głową w dół 4 x 6

I zakończ następującym ćwiczeniem:

4.    Rozpiętki 4×8

Do każdej serii dokładaj ciężaru tak, byś ostatnie powtórzenia w ostatniej serii wykonywał z maksymalnym wysiłkiem i prawie maksymalnym dla Ciebie ciężarem. Na pewno wiesz, gdzie są granice Twoich możliwości – nie bijesz przecież rekordów, tylko chcesz poćwiczyć. Możesz skorzystać z pomocy partnera podczas ostatnich powtórzeń. Jak zauważyłeś zmieniliśmy trochę kolejność wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń, gdyż uważamy, że jednak płaska ławka powinna być pierwsza. Życzymy, by Twoja klata rosła odtąd równomiernie. Jak i reszta mięśni.