Świadome zakupy, czyli żywność na płaski brzuch

Świadome zakupy, czyli żywność na płaski brzuch

Każdy kto chce zmienić swój styl żywienia musi nauczyć się robić świadomie zakupy. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tego bardzo trudno będzie osiągnąć cel jakim jest płaski brzuch. Musimy rozwijać swoją „świadomość zmysłową”, zwaną również przez niektóre osoby świadomością sensoryczną. Zdolność ta pomoże zwiększyć świadomość ogólną, która jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie nastawionym na niekończącą się konsumpcję.

W najbliższych dniach wybierz się na zaplanowane zakupy żywnościowe. Przed samym wejściem do sklepu zatrzymaj się na małą chwilę i weź kilka głębokich wdechów. Nie musisz o niczym myśleć, spróbuj jedynie wsłuchać się w swoje ciało, swój oddech… Poczuj dotyk powietrza, zwróć uwagę na skórę, stopy stojące na Ziemi, usłysz, jak wdychane powietrze dociera do żołądka. Oddychaj powoli i wyobrażaj sobie, jak twój oddech spokojnie wypełnia całe ciało, a potem skoncentruj się przez chwilę wyłącznie na okolicy swojego pępka.

Tuż przed wejście do sklepu powiedz sobie: „Pozwalam sobie odczuć energię żywności”

W tym momencie jesteś już w pełnej gotowości, żeby wejść do sklepu. Nie analizuj, co będzie dobre, a co złe. Przy tym zadaniu myśl jak najmniej, albo wcale. Chodzi tutaj o to, żeby wyciszyć swój umysł i przechodzić między sklepowymi regałami, kierując się sygnałami z „ośrodka uczuć” twojego ciała, twoją intuicyjną energią. Podczas tego zadania będziesz bardziej odczuwać niż myśleć. Oczywiście możesz mieć na myśli pewne konkrety, takie jak potrzeba przygotowania posiłku, który zadowoli ciebie i rodzinę. Ale na tym praktyczna strona się kończy. O reszcie ma decydować Twoja intuicja. Przejdź przez dział produktów rolnych i z perspektywy swojego ośrodka uczuć zwróć uwagę, które owoce i warzywa przyciągają Twoją uwagę. Wówczas możesz zacząć wybierać żywność zgodnie z tym co czujesz.