Czas zacząć się ruszać

Czas zacząć się ruszać

To że aktywność fizyczna jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmy i niezbędna dla wszystkich aspektów zdrowia, nie powinno u nikogo budzić żadnych wątpliwości. Ruch pomaga spalić kalorie, dzięki czemu łatwiej jest nam utrzymać prawidłową masę ciała.

Regularne ćwiczenia zwiększają sprawność układu sercowo naczyniowego, poprawiają pracę serca i wydolność płuc. Ponadto wzmacniają kości, rozwijają mięśnie i zwiększają elastyczność. Regularna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko otyłości oraz pomaga zapobiegać chorobie wieńcowej, depresji, cukrzycy, osteoporozie, zapaleniu stawów, a nawet nowotworom. Jest to zaledwie ułamek korzystnego działania aktywności fizycznej na nasz organizm. Podsumowując to wszystko nie ma najmniejszej wątpliwości. Sprawność fizyczna jest źródłem życia.

Aktywność fizyczna jest absolutnie konieczna – jeżeli chcemy być zdrowi i nie ma najmniejszego sposobu żeby się bez niej obejść. Ćwiczenia fizyczne powodują wydzielanie endorfin, które są znane jako hormony szczęścia. To one spowodują że oprócz tego, że będziesz szczuplejsza i sprawniejsza, to na dodatek poprawi ci się humor! W naszym serwisie znajduje się dużo najróżniejszych ćwiczeń na płaski brzuch. Dlatego zapoznaj się z nimi i zrób pierwszy krok do tego, żeby codziennie się ruszać.

Sposoby na to, żeby zacząć się ruszać i cieszyć się zdrowiem, szczupłą sylwetką i płaskim brzuchem:

ZMIANA CODZIENNEGO TRYBU ŻYCIA

Zrób wszystko, żeby wprowadzić do swoich codziennych zajęć więcej ruchu. Uwierz mi: To wcale nie jest takie trudne! Tylko przez pierwszy tydzień świadomie będzie trzeba podejmować decyzję o zmianach w naszym codzienny dniu.  Później staną się one nawykiem i będziesz podejmować aktywność fizyczną już na poziomie nieświadomym. Będziesz podejmować wysiłek automatycznie i nie będzie to stwarzać dla ciebie żadnych, nawet najmniejszych trudności.

Odstaw samochód i udawaj się pieszo do pracy. Możesz również parkować kilka przecznic od miejsca , do którego się wybierasz – resztę drogi możesz iść spacerem. Zamiast jeździć windą lub schodami ruchomymi, korzystaj ze zwykłych schodów. Schowaj pilot do telewizora, żeby trzeba było wstać z fotela za każdym razem, gdy zechcemy zmienić program. W twoim interesie jest to, żeby zadbać o jak największą ilość ruchu w życiu.

ZAREZERWOWANIE CZASU NA KONKRETNĄ, PRZYJEMNĄ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ

Jeśli ćwiczenia fizyczne kojarzą się z mordęgą i ciężką pracą, to nadeszła pora, by położyć kres takiemu nastawieniu. Dziś postanów, że przestaniesz negatywnie myśleć o aktywności fizycznej a zaczniesz traktować ją jako zabawę i przyjemność. Przywołaj do wyobraźni obraz szczęśliwych chwil zabaw fizycznych z dzieciństwa, na przykład podczas przerw lekcyjnych. Zacznij się zastanawiać jakie masz możliwości uprawiania ćwiczeń. Natomiast kiedy to już ustalisz, podejmij odpowiednie działania. Najważniejszą sprawą jest, żeby podjąć taką aktywność fizyczną, która sprawi przyjemność.

Przykładowa lista zajęć fizycznych:

aerobik wodny, badminton, biegi (na różnych dystansach), boks lub kick-boxing, ćwiczenia gimnastyczna, golf, gra w kręgle, piesze wędrówki, pilates, piłka nożna, pływanie, siatkówka, skakanie przez skakankę, szermierka, sztuki walki, taniec (balet, taniec towarzyski, disco, tańce latynoskie, salsa, stepowanie i inne), tenis stołowy, trening siłowy (pompki oraz ćwiczenia na nogi, brzuch o pośladki), wioślarstwo, wspinaczka górska, wspinaczka skałkowa, zajęcia cyrkowe, joga, jogging, kolarstwo, krykiet, łucznictwo, łyżwiarstwo, marsze, netball.