Energia na codzień

odzywki-proteinoweDużo śpij.
W większości przypadków za zły trening odpowiedzialne jest zmęczenie. Wiele osób jest obecnie przepracowanych, ponieważ właśnie robią kariery zawodowe albo odkładają na nowy samochód czy dom. Dla tych, którzy mają małe dzieci lub zakuwają do egzaminów, osiem godzin snu to prawdziwe wydarzenie. Nie ma szans, abyś efektywnie trenował, podczas gdy twe ciało i umysł odpowiednio nie wypoczywają i nie regenerują się. Jeśli masz możliwości ucinania sobie krótkich, 20-, 30- minutowych drzemek w ciągu dnia to bardzo dobrze. W weekendy musisz nadrabiać stracone godziny snu. Śpij po 12 godzin w niedzielę – to naprawdę może wiele zmienić. Kolejną dobrą radą jest ograniczenie oglądania telewizji wieczorami.

Trenuj co drugi dzień.
Kolejna przyczyna niepowodzeń to przetrenowanie. Jeśli dbasz o o odpowiednią technikę i zasoby energii, to zapewne wiesz, że na drugi albo trzeci dzień trenowania, twoja siła i entuzjazm maleją. To dzieje się niezależnie od tego, jak intensywnie trenujesz. Ciało potrzebuje czasu na regenerację, również twój system nerwowy, który podczas każdego treningu brutalnie atakujesz. Zawsze kiedy trenujesz dwa i więcej dni pod rząd, obniżasz jakość treningów. Miej zawsze jeden pełny dzień odpoczynku po każdym ciężkim treningu. Powinieneś wracać na salę wypoczęty i agresywny.

Odpowiednio się odżywiaj, nie zapominaj o suplementach.
Następnym kardynalnym błędem osłabiającym nasze treningi jest nieodpowiednie odżywianie i suplementacja.
Wiele osób, zwłaszcza kobiety, trenuje zaraz po wyjściu z pracy, na czczo, bo ich ostatnim posiłkiem był lunch. Ciekawe, na co liczą? Te same osoby nigdy przecież nie pomyślałyby
o jeździe samochodem na pustym baku, a chcą ciężko pakować na pusty żołądek. Twój plan nie wymaga wysiłku: jedz co dwie godziny, zwłaszcza posiłki bogate w białko i węglowodany Koniecznie zjedz coś na 90 minut przed treningiem. Dzisiaj, w dobie koktajli w proszku i batoników proteinowych, łatwo uzupełnić braki. Także wiele suplementów – te, zawierające kofeinę, efedrynę, ma huang, gingko biloba, kreatynę – pomaga w koncentracji i wzmaga siłę. Najlepiej weź swój zestaw na 30 minut przed treningiem, a dostaniesz porządnego kopa!