Trening nóg

dwuglowy-udaTrening nóg jest prosty i jasny. Albo bierzesz się w garść i godzisz się z tym, że aby zwiększyć rozmiar twoich ud, musisz przejść przez mękę i ból, albo stchórzysz i dasz sobie luz lekko potrenujesz zrobisz tylko troszkę. I ile razy byś nie próbował ulepszyć, udziwnić i kombinować z drugą opcją, to wynik i tak będzie taki sam. Żadnych przyrostów. Tak, konsekwencjom trzeba stawić czoła. Żadna inna partia mięśni nie wymaga większej pracy niż nogi.
Nogi są w stanie wytrzymać największy nacisk. Trening nóg, który zapewnia sukces i wyniki, wymaga takiego przeciążenia, które nie tylko zmusi je do cięższej pracy, ale postawi ostre warunki całemu organizmowi. Odczucie napompowania mięśni podudzia, pośladków i czworogłowych wymaga pobrania dużych ilości krwi z pozostałych rejonów organizmu, co powoduje dziwne uczucie w okolicach brzucha, które nie jest obce ludziom doświadczonym w wykonywaniu ciężkich przysiadów.
Dobra, będzie bolało. Ale rozrost mięśni nóg nie odbywa się tylko dzięki samemu bólowi. Trening mądry jest równie ważny jak trening ciężki. Żeby źle trenować nogi wystarczy np. nie brać pod uwagę kilku mało znanych a bardzo skutecznych koncepcji. Żeby z tego przyprawiającego o mdłości i rwący ból treningu nóg wyciągnąć jak najwięcej, radzimy wykorzystać rady najlepszych, które są drogowskazami na drodze do maksymalnych przyrostów w jak najkrótszym czasie.

Półtora Przysiadu
Dopóki nie opanujesz tej metody wystarczająco dobrze, używaj trochę mniejszych obciążeń. Zejdź w dół tak jak zwykle, ale w drodze powrotnej do góry zatrzymaj się w środkowej fazie ruchu. Wytrzymaj przez cztery sekundy. Teraz wróć “na dół”. Następnie wykonaj pełen ruch w górę i stań wyprostowany. Ta metoda kładzie bardzo duży nacisk na wszystkie mięśnie nóg oraz pośladki. Nie będziesz mógł zakładać takich ciężarów jak przy normalnych przysiadach, ale – zastanów się, czego chcesz – robić wrażenie na innych gościach w siłowni czy nabierać masę?