Sterydy anaboliczne

Przeczytałem artykuł, w którym napisałeś, że prohormon nortesten zamienia się w organizmie w steryd anaboliczny nandrolon decanoate. Czy to znaczy, że jeśli zażywam nortesten, to mogę wpaść na testach antydopingowych?

Tak, istnieje taka możliwość. Myślę, że zażywanie produktów zawierających prohormony, które zmieniają się w naszym ciele w nortestosteron w naszym ciele uniemożliwiło przejścia testów na doping takim sportowcom jak Marlene Ottey z Jamajki, Linfordowi Christie czy Jimowi Millerowi z Chicago Bears. Aczkolwiek nigdy nie twierdziłem, że nortesten zamienia się w nandrolon. Powiedziałem, że zmienia się w nortestosteron, aktywny składnik nandrolonu. Przyjrzyjmy się faktom. Norandrostenedion zamienia się w nortestosteron w 5,69%. Jeśli bierzesz średnią dawkę norandrostenediolu (jego „chemiczny kuzyn”), będziesz miał większy poziom nortestosteronu, bo norandrostenediol zamienia się w 15,76%. Połącz oba prohormony w jeden suplement i masz gotową odpowiedź. Nortestosteron zawarty w nandrolonie jest aktywnym anabolicznym składnikiem odpowiedzialnym za przyrost masy mięśniowej i siły. Nandrolon to chyba najbardziej popularny steryd anaboliczny naszych czasów. Kiedy sterydy były legalne był to – na spółkę z winstrolem – mój ulubiony steryd.

Nandrolon decanoate jest złożony z nortestosteronu powiązanego z kwasem tłuszczowym, co sprawia, że jego działanie jest przedłużone. Słowo „decanoate“ oznacza 10 atomów węgla w łańcuchu węglowym. Powiązanie nortestosteronu z kwasem tłuszczowym sprawia, że środek jest w stanie pozostawać w cząsteczkach tłuszczu przez długi – nawet do 18 miesięcy. Dlatego możesz nie przejść testu na doping nawet jeśli nie brałeś od roku.

Kiedy nortesten zmienia się w nortestosteron, to nie jest to oczywiście nandrolon. Twój organizm jest w stanie dużo szybciej wykorzystać przyjmowany ustnie suplement niż wstrzykiwany w oleistej formie nandrolon. Dla tych, którym zależy na przejściu testów to bardzo ważna informacja.

Nortesten działa na nasz organizm omijając proces adaptacji ustroju na sterydy. Kombinacja prohormonów w nim zawarta prowadzi w konsekwencji do ich zamiany w aktywne hormony wzrostu. To pierwsza w historii rynku suplementów kombinacja norandrostenedionu i norandrostenediolu i najbardziej efektywny suplement prohormonalny.