Steryd Sten

sustanonCo myślisz o sterydzie Sten? Czy jest dobry przy budowaniu masy?

To kombinacja różnego rodzaju testosteronów. Jedna 2 ml ampułka zawiera 120 miligramów testosteronu, z czego 25 miligramów to propionat, 75 mg – cypionat, a 20 mg – dihydrotestosteron. Sten jest produkowany w Meksyku i stał się niezwykle popularny od kiedy trudno było zdobyć Sustanon 250 zawierający, jak nazwa wskazuje, 250 ml testosteronu. Koksiarze zwykli zwiększać dawkę Stena, by osiągnąć podobne działanie.

Testosteron propionat działa bardzo szybko i pozostaje w ustroju przez kilka dni. Cypionat natomiast działa wolniej i pozostaje w organizmie do kilku tygodni. 20 miligramów dihydrotestosteronu jest odpowiedzialnych za wypadanie włosów, czyli coś, czego wszyscy kulturyści chcieliby za wszelką cenę uniknąć. Jednak jest to silny stymulator receptorów
androgennych (pięć razy silniejszy niż testosteron) i może wywołać anaboliczną odpowiedź organizmu. Dihydrotestosteron jest bardzo trudno wykrywalny podczas testów na doping i dlatego używa go wielu sportowców.
Sten jest sprzedawany w ampułkach z białego szkła, z czerwoną naklejką. Poza tym, to nic szczególnego. Jego działanie jest podobne do każdego innego koksu z testosteronem. Większe dawki spowodują wstrzymanie wody i ginekomastię. Sten można legalnie kupić w Meksyku.