Fitness kobiet – dieta

Jak  utrzymać niski poziom tłuszczów w organizmie? Jest to wypadkowa stosowania diety, regularnych aerobów i treningu wysiłkowego. Ponadto staram się cały czas kontrolować. Bardzo łatwo jest poluzować sobie dyscyplinę, a kiedy się dostrzega zgubne efekty, jest już za późno – tłuszcz zwyciężył.

Jak utrzymywać kondycję? Rezultaty to w 80% skutki diety i w 20% treningu. Dieta sama w sobie ma dwa aspekty, które trzeba brać pod uwagę żyjąc zdrowo. Trzeba jeść tak, aby być zdrowym, ale przy okazji liczyć kalorie – o ile chce się ładnie wyglądać.

Idealna kolacja – Grillowany kurczak bez kości, brokuły, biały ryż. Żadnych ketchupów, soli czy tłustych sosów.

Idealne śniadanie – Owsianka z kawałkami pomarańczy lub jagód, omlet z białek jaj (żółtka odpadają) z odrobinką soli czosnkowej.

Jaką pić wodę? Najlepszą, oczywiście. Niegazowaną, źródlaną, czystą wodę. Wierzę, że dobrze nawodnione ciało przyspiesza spalanie tłuszczu. Mówiąc bardziej obrazowo – ta woda wypłukuje go z organizmu. Na pewno nie dzieje się to tak prosto, ale dobra woda pomaga utrzymać ciało w kondycji.

Przez 99% czasu zjadam tylko czyste produkty. Moja dieta jest w głównej mierze złożona „ z białek z jaj, tuńczyka i kurczaków Dorzuć do tego zestawu trochę ryżu, marchewek, zielonych warzyw.

Statystyki pokazują, że przeciętna kobieta ma około 13 – 20 kg nadwagi.Dzieje się tak zapewne z tego powodu, że ludzie mają zbyt łatwy dostęp do „fast-foods”. Takie jedzenie jest ponadto tańsze i z tego powodu bardziej popularne. Ludzie mniej się ruszają po opuszczeniu szkoły,pracy i zużywają mniej kalorii. A ciało reaguje na to odkładając nie spalone kalorie jako tłuszcz. Trzeba myśleć o tym, co się je, ale większość ludzi twierdzi, że są zabiegani i nie mają czasu jeść prawidłowo. Takie wytłumaczenie nie ma sensu, nie jest ani trochę przekonujące.

PRZYKŁADOWE MENU DZIENNE

Posiłek 1.
Kawa (do tego 1 multiwitamina i 2 witaminy E 500mg)
Owsianka Jeden owoc.

Posiłek 2.
10 białek z jaj z grzybami
Czasami serek niskotłuszczowy

Posiłek 3.
Miks z sałatki i grillowanych piersi kurczaka (z dressingiem lub octem)
Kawa.

Posiłek 4.
Ciasteczka ryżowe
Jogurt niskotłuszczowy

Posiłek 5.
1 mały pieczony ziemniak lub ryż 1 grillowana pierś z kurczaka
Szklanka soku z żurawin Shake białkowy

Pijemy mnóstwo wody podczas całego dnia.