Odwodnienie przed konkursem

W jaki sposób mam się odwodnić przed konkursem. Nie będę przyjmował żadnych diuretyków, bo nie chcę skończyć jak Momo -w grobie (Muhammad Benaziza zmarł po forsownym zażywaniu diuretyków). Czy poleciłbyś coś innego?

Tak, zwykłą Coca-Colę light, człowieku. Zatkało cię, co? Jeden z trenerów kazał swoim chłopakom wypijać przed zawodami zgrzewkę coli dziennie, aby byli dobrze wyrzeźbieni. Wygląda to na wariactwo, ale jest całkiem sensowne, jeśli wgłębimy się w ten problem. Cola light jest świetna, bo prawie nie zawiera kalorii i ma wysoką zawartość kofeiny. Poza tym wyśmienicie smakuje. A teraz nieco informacji, jak to działa. Zakładając, że konkurs jest w sobotę, zacznij popijać Colę siedem dni wcześniej. Przez „zgrzewkę” rozumiem 24 puszki. Sugeruję używanie wielkiej plastykowej butelki, wypełnienie jej napojem i sączenie go przez cały dzień. I tak codziennie – aż do piątku przed konkursem. Wtedy możesz nie pić nic aż do konkursu.

Kiedy odstawisz napoje, to nadal będziesz wydalał wodę wraz z moczem. To właśnie diuretyczny efekt spowodowny przez Colę, zawierającą znaczne ilości kofeiny. Dodatkową korzyścią jest obniżenie apetytu, więc przed samym startem nie będzie cię tak męczył głód.
Kiedy powiedziałem, że będziesz nadal wydalał wodę, to miałem na myśli latanie do toalety nawet co 15 minut.
To właśnie sztuczka mająca na celu oszukanie organizmu, który będzie eliminował więcej płynów niż potrzeba. Zasada jest taka sama jak z wyeliminowaniem węglowodanów, a potem z ich doładowaniem, co powoduje zwiększoną ilość glikogenu w komórkach mięśniowych.
Pytanie tylko, co się stanie, gdy nie zdołasz wydalić całej wody na czas. Otóż będziesz przez cały czas na scenie trzymał się za krocze, skręcał się, wiercił i podskakiwał (miej w pogotowiu za sceną pusty pojemnik, gdzie będziesz mógł się odlać). Nie śmiej się! Widziałem takie sytuacje na własne oczy.
Skoro tym razem się nie uda, jest to informacja, aby następnym razem odstawić Colę nieco wcześniej. Możesz brać dużo witaminy C (która również działa jak diuretyk) albo ziołowe diuretyki w kombinacji z Colą light.
Myślę, że cały system powinieneś wypróbować najpierw na kilka miesięcy przed konkursem, aby dowiedzieć się, jak szybko twój organizm jest w stanie wydalić wodę. Ta metoda ma swoje uzasadnienie, ale wszystko przecież zależy od ciebie.