L-arginina działa jak diuretyk

l-karnitynaCzy L-arginina działa jak diuretyk? Kolega, który startuje, powiedział, że ładuje się argininą na tydzień przed konkursem, biorąc kilka gramów w ciągu całego dnia, czy coś koło tego. Czy ma to jakieś naukowe uzasadnienie, czy on robi to instynktownie?

Twój kolega to spryciarz. Badania dowiodły bowiem, że osoby spożywające produkty bogate w białko wraz z suplementacją L-argininy zatrzymują nitrogen (co jest jednoznaczne z efektem anabolicznym), a także lepiej się „rzeźbią”. Być może dlatego, że L-arginina podwyższa poziom tlenku azotu w organizmie, a ten znany jest jako diuretyk.
Zwiększenie poziomu tlenku azotu przyczynia się do lepszego przyswajania produktów przez mięśnie szkieletowe. Wiele firm dodaje Nitroxenu do białka. Nitroxen jest składnikiem złożonym z kilku komponentów, który ma podnosić poziom tlenku azotu w organizmie, a jednym z jego składników jest właśnie L-arginina.
Liczne badania wykazały, że suplementy z Nitroxenem w szybkim tempie pomagają budować masę mięśniową i siłę. Znaczący wzrost twardości i definicji mięśniowej (prawdopodobnie dzięki L-argininie) również został naukowo stwierdzony. To bardzo rzadkie zjawisko, bo przecież powoduje je wyłącznie suplementacja białkowa. Wielu kulturystów narzeka na wzdęcia i uczucie napęcznienia po użyciu niektórych produktów białkowych w proszku. To wynik zawartości w tych produktach cukru, tłuszczu, laktozy i soi (która podwyższa poziom estrogenu).
Istnieją jednak suplementy które w bardzo efektywny sposób dostarczają białko wprost do mięśni. Najlepiej poszukiwać takich, które zawierają również aminokwasy i kreatynę wraz z insuliną, by kreatyna szybciej działała na mięśnie. Poszukaj na rynku, w internecie i wybierz coś dla siebie.