Diuretyki

diuretykiJestem kulturystą i występuję na konkursach o krajowej randze. W tym roku chcę wystąpić w kilku liczących się imprezach. Często mam problemy z zatrzymaniem wody i chcę wiedzieć jak brać Lasix i nie odwalić kity. Wszelkie porady mile widziane.

Diuretyki są zakazane od kiedy Mohammad Benaziza zmarł na początku lat 90’ w Holandii. Obecnie przed zawodami przeprowadza się testy na ich obecność w organizmie. Zapewne o tym wiesz i znasz sposoby, by nie wykryto ich u ciebie. Wiesz jak tolerancyjny jestem, jeśli chodzi o rozmaite specyfiki; ale diuretyków zawsze się wystrzegam i odradzam je innym. Podczas gdy na sterydach można przeżyć lata (biorąc odpowiednie dawki), diuretyki mogą cię zabić w przeciągu kilku godzin.
Słyszałem mnóstwo strasznych historii od kulturystów biorących diuretyki. Faceci, którzy po zejściu ze sceny musieli , być odwiezieni do szpitala, inni, poruszający się jakby dostali „głupiego Jasia” i nie mogący pozować. Najbardziej znanym przypadkiem jest Mohammad Benaziza, który przestał pić wodę na pięć dni przed konkursem i brał duże dawki Aldactazidu i Lasku. Jedyna woda jaką przyjmował pochodziła z pokarmu, okazjonalnie ssał kostki lodu. Podczas konkursu bezustannie wymiotował i mdlał. Po zakończeniu imprezy odwieziono go do hotelu, gdzie zaczęła się jego agonia. Zamknął się w pokoju i – jak twierdzili potem lekarze – umierał przez cały dzień. Jego skóra miała nienaturalny, szary kolor, był zimny jak lód. Zanim stanęło serce, krew zaczęła krzepnąć, bo w jego ciele nie było żadnych płynów.

Wielu kulturystów przeraziło się historią Mo-Mo, kilku z nich przestało używać diuretyków. Mo-Mo nie był zresztą jedyną ich ofiarą, ale był najbardziej znany. W rzeczywistości kilku profesjonalistów zmarło z tego samego powodu, a wielu otarło się o śmierć. Wiedza na temat działania diuretyków jest bardzo pogmatwana, musisz ją zdobyć, by rozpoznać prawdziwe oblicze Lasku. Wypłukuje on z twego ciała wodę, ale wraz z nią elektrolity, co powoduje skurcze i omdlenia.

Zresztą, przyjrzyjmy się dokładnie jak działają diuretki. Po zażyciu Lasku nerki zaczynają wydzielać z organizmu potas i sód, które obecne są w wodzie. W ten sposób właśnie ją tracisz. Taka sytuacja sprawia, że komórki słabiej przewodzą impulsy nerwowe. Jeśli taki stan się pogłębi, to nie jesteś w stanie przewodzić żadnych nerwowych impulsów. Oznacza to, że mózg dłużej nie jest w stanie wysyłać impulsów do mięśni (w tym serca). A kiedy to ostatnie przestanie pompować krew do mózgu – żegnasz się z najlepszym ze światów Niektórzy eksperci twierdzą, że jeśli tracisz X potasu wraz z moczem, to przyjmując tę samą dawkę doustnie będziesz mógł normalnie funkcjonować, a wody w organizmie nie będzie. Wygląda to jednak tak dobrze tylko na papierze. W rzeczywistości przyjmowanie dużych ilości potasu jako suplementu jest bardzo niebezpieczne – wywołuje z kolei za dużo nerwowych skurczów, dlatego mięśnie napinają się w niespodziewanych dla ciebie momentach. To był właśnie przypadek Mo-Mo. W 1999 roku na Arnold Classic jeden z zawodników podczas pozowania upadł na scenę i nie mógł się poruszać. Wyniosło go ze sceny czterech ludzi – wyglądał jak kawał wołowiny.

Wygląda na to, że z diuretykami nie wygrasz. Tylko wykwalifikowany specjalista może powiedzieć ci jak naprawdę działają, każdy inny jest kłamcą. Nie wierz nikomu, bo szybko znajdziesz się w trumnie.